Sivas Belediyesi Çalışanlarına %120 Zam Yaptı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sivas Belediyesi Çalışanlarına %120 Zam Yaptı!

Sivas Belediyesi, belediye bünyesinde çalışan kişilerin maaşlarına %120 zam yaptığını açıkladı! İşte haberin detayları...

Yerel Haberler 26 Ara 2023 0
Sivas Belediyesi Çalışanlarına %120 Zam Yaptı!

Sivas'ın Şarkışla Belediyesi'nin kadrolu çalışanlarına toplu sözleşme ile yüzde 120 zam aldı. Böylece belediyedeki en düşük maaş 33 bin TL oldu.
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, belediye ile Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında, belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşına yüzde 120 zam yapıldı.

Şarkışla Belediyesi'nde işçilere yüzde 120 zam: En düşük maaş 33 bin TL oldu

Şarkışla Belediyesinde gerçekleştirilen törende, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ile Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Hizmeti Sendikası Şube Başkanı Nihat Şimşek arasında sözleşme imzalandı. Sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Oğuz, "88 işçimizi kapsayan sözleşmemizi imzalamış durumdayız. 10 yıllık belediye başkanlığım sürecinde çalışanlarımızı nasıl koruduysak bu sözleşmemizde de aynı şekilde koruduk. Bugüne kadar çalışanlarımız alacaklarını günü gününe tahsil etti. İnşallah bundan sonra da günü gününe tahsil edecekler." dedi.

Şarkışla Belediyesi'nde işçilere yüzde 120 zam: En düşük maaş 33 bin TL oldu

6 AY SONRA BİR ZAM DAHA ALACAKLAR
Oğuz, yapılan zammın her iki tarafı da mutlu ettiğini belirterek, "Yapılan sözleşme neticesinde 15 bin 500 lira olan 2 çocuklu bir ailenin reisinin alacağı ücret, yüzde 120 artışla 33 bin liraya denk geliyor. Bu rakam, 6 aylık süreyi kapsamakta, ikinci altı ayda ve 2025'te memurlara uygulanacak zam ne kadar ise bu, işçilerimizin maaşına yansıtılacak. Buradaki amacımız enflasyona çalışanımızı ezdirmemek. Çalışanımızı mutlu ederek onları motive etmek. Çünkü arkadaşlarımız aldıkları paranın her kuruşunu hak ediyor. Bugüne kadar hak ettikleri ücret ne ise hep onu hedefledik. Sözleşmemiz hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Sivas Belediyesi Resmi Mobil Web Sitesi : ÖZBELSAN'IN YENİ TESİSLERİ  HİZMETE GİRDİ...

Şube Başkanı Nihat Şimşek de yüzde 120 zammın, Türkiye genelinde büyük yankı uyandıracağını ve örnek bir sözleşme olarak ön plana çıkacağını söyledi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç