Şırnak Valiliği açıkladı: Gösteri ve yürüyüşler 10 gün yasaklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Şırnak Valiliği açıkladı: Gösteri ve yürüyüşler 10 gün yasaklandı

Son dakika: Şırnak'ta gösteri ve yürüyüşler 10 gün süreyle yasaklandı.

Yerel Haberler 5 Şubat 2023 20:27 0
Şırnak Valiliği açıkladı: Gösteri ve yürüyüşler 10 gün yasaklandı

Son dakika: Şırnak'ta gösteri ve yürüyüşler 10 gün süreyle yasaklandı.

Şırnak Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada 6 Şubat günü itibarıyla 10 gün boyunca, açık alanlarda toplanma, yürüyüş ve basın açıklaması gibi eylemlerin yasaklandığı açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, 6 Şubat saat 00.01’den geçerli olmak üzere açık alanlarda toplanma, yürüyüş ve basın açıklaması gibi eylemlere 15 Şubat’a kadar yasak getirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği programlar, resmi bayramlar, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklerine göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri hariç olmak üzere, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda yapılması muhtemel her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri vb. türdeki tüm eylem ve etkinlikler, ses yayın araçlarıyla yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, dilek feneri- balon uçurtmak, drone-paramotor vb. her türlü hava faaliyetleri ile ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere; el ilanı. Sticker, broşür vb. dağıtılması, afiş ve pankart asılması ve benzeri etkinliklerin Şırnak il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere, tüm il sınırları içerisinde 6 Şubat 2023 günü saat 00.01’den 15 Şubat 2023 günü saat 23.59' a kadar 10 gün süreyle yasaklanmıştır."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç