Sinop'ta ekmeğe zam! 210 gram ekmek 5 TL'den satılacak

Sinop'ta ekmeğe zam! 210 gram ekmek 5 TL'den satılacak

Sinop'ta 4 liradan satılan 220 gram ekmek, 210 grama düşürülerek 5 liradan satılacak. 

Yerel Haberler 13 Ocak 2023 23:46 0
Sinop'ta ekmeğe zam! 210 gram ekmek 5 TL'den satılacak

Son dakika: Sinop'ta gramajı düşürülen ekmek fiyatına zam geldi.

Türkiye'nin farklı illerinden ekmek fiyatına zam haberleri gelmeye devam ediyor. Sinop'ta 4 liradan satılan 220 gram ekmek, 210 grama düşürülerek 5 liradan satılacak. 

Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESO), fırıncı esnafının talebi üzerine ekmek fiyatında düzenleme gerçekleştirdi. 220 gram olarak 4 TL’den satılan somon ekmek, 210 grama düşürülerek fiyatının ise 5 TL’ye yükseltildiği belirtildi. 

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, fırıncı esnafının artan maliyetler dolayısıyla zam talebinde bulunduğunu, ilçelerdeki fırıncıların da zam talebinin olduğunu kaydetti.

Gündoğdu, “Fırıncı esnafımız günümüz şartlarında artan maliyetlerden ötürü ürünlerin fiyatlarını arttırmak istediler, bizlere dilekçe ile müracaat ettiler. İlçemizden de aynı şekilde talepler geldi. Bizler de bizim üst kuruluşumuz olan Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği’ne yazılı olarak görüş verdik. Zam talebi üzerine bir komisyon kuruldu ve yapılan değerlendirmeler karara bağlandı. Sinop Belediyesi ve Sinop Valiliği’nden de olur yazısı alındıktan sonra ekmeğe zam talebi kabul edildi. 210 gram ekmek yeni fiyatı 5 liradan satılacak” dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;