Simit Fiyatlarına Yeni Zam Yolda! Fiyatı 8 TL Olabilir
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Simit Fiyatlarına Yeni Zam Yolda! Fiyatı 8 TL Olabilir

Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon vatandaşın belini bükmeye devam ederken artan maliyetler nedeniyle simit fiyatlarına yeni zam geleceği öğrenildi.

Ekonomi 31 Ekim 2022 17:06 0
Simit Fiyatlarına Yeni Zam Yolda! Fiyatı 8 TL Olabilir

Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Artan maaliyetler nedeniyle simit fiyatlarına yeni zam geleceği öğrenildi. İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir simidin fiyatının en az 8 lira olması gerektiğini dile getirdi. İşte son dakika haberinin detayları...

İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, artan maliyetler sonrası simit fiyatlarına yeni zammın yolda olduğunu dile getirdi.

Gerçek Gündem'e konuşan İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, "Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının artması bizim maliyetlerimizi her geçen gün katlıyor. Simidin 5 liraya satılması maliyeti dahi kurtarmıyor. Mevcut durumda simidin maliyeti 5 lira. Simidin, açmanın ve poğaçanın eski kar marjlarına gelmesi için 8 TL'ye satılması lazım. Böreğin ise kilogram fiyatının 150 TL olması gerek" dedi.

Öte yandan Rusya'nın tahıl koridoruna kapatmasına ilişkin bakanlıktan bir bilgi geçilmediğini belirten Özdemir, "Eğer bu koridorun kapatılmasını düşünürsek önümüzdeki günlerde zam gündeme gelebilir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç