Siirt Valiliği duyurdu: Gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Siirt Valiliği duyurdu: Gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Son dakika: Siirt Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında kent genelinde gösteri ve yürüyüşlerin 15 gün süreyle yasaklandığı duyuruldu.

Yerel Haberler 13 Şubat 2023 19:38 0
Siirt Valiliği duyurdu: Gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Son dakika: Siirt'te gösteri ve yürüyüşler 15 gün süreyle yasaklandı.

Siirt Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada kent genelinde her türlü açık alan toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi ve mitingi gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığı duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren terör örgütlerine yönelik devam eden operasyonları ve ülkede son zamanlarda meydana gelen terör eylemleri göz önünde bulundurularak önlem alındığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alınarak her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri gibi tüm eylem ve etkinlikler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince 14 Şubat saat 00.01'den 28 Şubat saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç