Sigaraya zammı açıklandı: İşte gelecek zam miktarı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sigaraya zammı açıklandı: İşte gelecek zam miktarı

Son dakika haberi geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar yaptığı açıklamada sigaraya 3 liralık zam geleceğini söyledi.

Finans Magazin 24 Mayıs 2023 10:04 1
Sigaraya zammı açıklandı: İşte gelecek zam miktarı

SİGARAYA BÜYÜK ZAM KAPIDA.

Sigara fiyatları hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada sigara paket fiyatına 3 liralık bir zam beklendiğine yer verildi. Konu ile ilgili bir son dakika açıklaması Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar'dan gönderildi. Dündar yaptığı açıklamada maliyetlerin ciddi şekilde artması nedeniyle zammın beklendiğini, zamdan önce bayilerde sigara satışının durdurulduğunu bildirdi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan son dakika haberinde 14 Mayıs seçimlerindne bir hafta önce sigara firmalarının bakkal ile tekel bayiler ile marketlere sigara satışını durdurduğunu bildiren Dündar,maliyetler nedeniyle 3 liralık bir zammın kapıda olduğunu söyledi ve açıklamasında zammı şu şekilde verdi:

"Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam gelecek. Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular. Biz tüketicilerle karşı karşıya geliyoruz. Stokçu konumuna düşüyoruz. Firmalardan bu uygulamaya derhal son vermelerini talep ediyoruz. Şu anda hâlâ ne zaman sigara dağıtımının başlayacağını söylemiyorlar bize. Biz kamuya toplu şekilde şikâyetimizi bildirdik. Degerli tüketiciler bizler stokçu değiliz satacak ürün bulmakta sorun yaşıyoruz"

PAKET BAŞINA 3 LİRA ZAM GELİYOR

Bu açıklamaya bakacak olursak kısa süre sonra sigara paket fiyatına 3 liralık bir zam beklendiği bildirildi. Zammın tarihi için net bir gün verilmedi. Tarih belli olduğunda haberdar olmak için finans7 uygulamasını aşağıdaki linklerden indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
Secimden sonra talimat verecekler