Sigara bırakmanın doğal yolunu Canan Karatay açıkladı

Sigara bırakmanın doğal yolunu Canan Karatay açıkladı

Prof. Dr. Canan Karatay bir son dakika açıklamasında bulundu ve sigarayı bırakmak isteyenlere en doğal kurtulma yolunu söyledi.

Sağlık 18 Eylül 2023 14:52 0
Sigara bırakmanın doğal yolunu Canan Karatay açıkladı

Sigaraı bırakmak isteyenlere iyi haber: Canan Karatay açıkladı.

Prof. Dr. Canan Karatay bir son dakika açıklamasında bulundu. Karatay yaptığı açıklamada sigarayı bırakmak isteyenlere iyi haberi verdi ve günde alınacak bir kaşıklık bu ürünün sigarayı kolaylıkla bıraktıracağını söyledi.

HER EVDE VAR, YOKSA OLMASI GEREKİYOR

Her evde kaya tuzu olduğunu, olmayan evlerde de kaya tuzu olması gerektiğini söyleyerek açıklamasına başlayan Karatay, "Kaya tuzu tuz değildir. Kaya tuzunun yüzde 30-35'i tuzdur yüzde 80'i mineraldir. Katkı maddesi olmadan vücuda girmesi lazım. Yurt dışında tuz tedavi odaları var. Evimde kaya tuzu lambaları var. Kaya tuzu vücuttaki tüm metalleri atar. Kaya tuzu emdiğiniz zaman ağzınızda bozulmuş olan tat duyguları reset olur" dedi ve açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Hazır yiyecekler dilde 5. Bir tat duyusu geliştiriyor. Çocuklar, gençler kadınlar kola, şekerli içeceklerde bunu arıyor. İşte bunu resetlemek için veya sigarayı bırakmak istiyorsanız ağzınıza tuz koyup emeceksiniz. Peygamber efendimiz her yemekten önce tuz yemez miydi?"

YILLARDIR YANLIŞ ANLAŞILIYOR

Yıllardır yanlış anlaşılma nedeniyle tuz tüketilmediğini söyleyerek açıklamasına başlayan Karatay, sözlerini şu şekidle sürdürdü:

"Tansiyon için korkutuldu. Herkeste tuz fobisi oldu. Hâlbuki insan vücudunun tuza ihtiyacı var. Nasıl ki suya ihtiyaç var tuza da ihtiyaç var. Ama o bildiğimiz su değil tuzlu sudur, mineralli sudur.

Bu halit mineraldir. Senelerce dünyada insan vücudunun 1 çay kaşı tuza ihtiyacı vardır der. Ama yurt dışında 1 çay kaşığı bizim tatlı kaşığımıza denk gelir. Yurt dışında çay kaşığı yoktur. Bu senelerce yanlış anlaşıldı"

TARİHTE DE ÇOKÇA KULLANILDI

Kaya tuzunun tarihteki öneminden de bahseden Karatay, "Roma İmparatorluğu zamanında Roma askerlerine maaş olarak tuz verilirdi. Kaya tuzu elektromanyetik alanı emer. Nükleer santral bacalarının içinde radyasyon için kullanılır" diyerek sözlerini şu şekilde sona erdirdi:

"Asırlardan beri kaya tuzu kullanılır. Amerika'da Rusya'da Özbekistan'da tedavi için tuz odaları var. Özellikle nefes darlığı, kalp hastalığı olanları tuz odalarına oturtarak tedavi yapıyorlar. Cildi de güzelleştiriyor"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç