SGK Uzmanı Özgür Erdursun En Düşük Emekli Maaşını Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SGK Uzmanı Özgür Erdursun En Düşük Emekli Maaşını Açıkladı!

SGK Uzmanı Özgür Erdursun; emekli maaşlarına gelecek zammı ve en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 23 Ara 2023 0
SGK Uzmanı Özgür Erdursun En Düşük Emekli Maaşını Açıkladı!

2024'e çok az bir zaman kala tüm emekliler yeni emekli maaşlarına odaklandı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamasına göre, memur emeklileri için yılbaşında yaklaşık yüzde 50 oranında bir artış bekleniyor. Bu durumda, memur ve memur emeklilerinin maaşlarının güncel olarak yüzde 47 artırılacağı, kök maaşların dikkate alındığında ise yüzde 50'lik bir zamla 10 bin TL maaş sınırının aşılacağı belirtildi.

5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHİ 2023: 5000 TL çalışan emekli  ikramiyesi ne zaman verilecek? O tarihten önce yasalaşması planlanıyor -  Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

SGK uzmanı Özgür Erdursun, enflasyon oranının üzerinde yüzde 3'lük bir artışla memur ve memur emeklilerine yüzde 47 zam yapılacağını ifade etti. SSK ve Bağkur emeklilerine ise yüzde 38 oranında zam yapılacağı açıklandı.

Erdursun, geçen yılın farkı üzerine ek bir miktar ödeneceğini belirterek, bu yıl yüzde 15'ten 6'sının düşülmesiyle yüzde 9'luk bir farkın kaldığını vurguladı.

En düşük emekli maaşının Ocak ayında 10 bin TL'den 11 bin TL'ye çıkarılacağı konuşulurken, kök aylıklara refah payı olarak yüzde 50 zam uygulanacağı belirtildi.

Bakan Işıkhan'dan son dakika asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması -  Haber 7 EKONOMİ

Kök aylıklarının yüzde 38 veya 50 olmasının önemli olmadığını ifade eden Erdursun, bu aylıklarda çözülmesi gereken durumların olduğunu vurguladı.

Enflasyonun 3 Ocak'ta açıklanacağını ve bu durumun maaşlara Ocak ayının ortasında yansıtılacağını duyurdu.

Sonuç olarak, 2024 yılında en düşük emekli maaşı 11 bin TL olacak.

Tüm emekli gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç