SGK Uzmanı Özgür Erdursun Açıkladı! Emekliye Büyük Zam Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SGK Uzmanı Özgür Erdursun Açıkladı! Emekliye Büyük Zam Geliyor!

Ünlü SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklilere büyük zam geleceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 23 Ağu 2023 14:37 0
SGK Uzmanı Özgür Erdursun Açıkladı! Emekliye Büyük Zam Geliyor!

ÜNLÜ SGK UMZANI AZ ÖNCE AÇIKLADI
Temmuz ayında emekli maaşı kök maaş uygulaması enflasyona karşı hızla erirken gözler emekli maaşlarına beklenen yeni zamlara çevrildi. Vatandaşlar kulislerden gelen son dakika bilgilerini yakından takip ederken Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, yaptığı açıklamasında yeni emekli maaşı tutarını ve zam tarihini de açıkladı. Kimse bu rakamı beklemiyordu.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI NE KADAR OLACAK?
Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, en düşük emekli maaşına dikkat çekerek, "Temmuzda en düşük emekli aylığı 10 bin TL olur diye bekliyorduk, olmadı. Ekimde en düşük emekli aylığı 10 bin TL'ye tamamlanabilir ancak bu enflasyonda bu rakamlarda çok düşük kalır" dedi.

MİLYONLARCA EMEKLİ BAYRAM EDECEK! MAAŞLARA OKKALI ZAM GELİYOR
Özgür Erdursun, en düşük emekli maaşı için 2023 Ekim ayını işaret ederek, "Beklenti memura verilen 8 bin 77 TL seyyanen zammın tüm emeklilere yansıtılması yönünde..." ifadelerini kullandı.

EMEKLİYE EK ZAM OLACAK MI?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiye yönelik önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi; Asgari Ücret ve Emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Ek bütçede deprem bölgesinin kalkınmasını sağlayacak projelere verdik. Hem bütçe gelirlerini artırmaya hem de bütçe dışı kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızın semarisini gördükçe kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz. Milletimizin serinkanlı olarak bize güvenmelerine ve ülkelerinin geleceğine sahip çıkmayı istiyorum.

EMEKLİ MAAŞI EK ZAM NE ZAMAN?
Yapılan açıklamalar dikkate alındığında yılbaşına yakın bir dönemde emekli maaşında düzeltmenin gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Yeni bir açıklama yapılması durumundaysa süreç öne çekilebilir. Bu nedenle gözler kabineden yapılacak yeni bilgilendirmelerde olacak.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç