SGK Uzmanı Emin Yılmaz Yeni Asgari Ücreti Açıkladı!

SGK Uzmanı Emin Yılmaz Yeni Asgari Ücreti Açıkladı!

CNN Türk televizyonunda asgari ücret zammı hakkında açıklama yapan SGK uzmanı Emin Yılmaz, asgari ücrete gelecek zammı açıkladı! İşte haberin detayları...

Çalışma Hayatı 19 Kasım 2023 14:37 0
SGK Uzmanı Emin Yılmaz Yeni Asgari Ücreti Açıkladı!

CNN Türk ekranlarında yayınlanan haberde, 2024 asgari ücret beklentileriyle ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Emin Yılmaz'ın net ifadeleri yer aldı. Yapılan görüşmeler sonrasında Emin Yılmaz'ın tahmini, AK Parti'nin yeni asgari ücret için yüzde 40 ila yüzde 50 arasında bir zam önerisiyle 16 bin ila 17 bin TL arasında bir rakamı içeriyor.

Kulislerde asgari ücret konuşulmaya başlandı: İşte o rakam... - Ekonomi  haberleri

Yeni Asgari Ücret Beklentisi:

Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Emin Yılmaz, 2024 için yapılan görüşmeler sonrasında AK Parti'nin yeni asgari ücret için öngördüğü zam oranını yüzde 40 - 50 olarak açıklayacağını ve bu doğrultuda asgari ücretin 16 bin ila 17 bin TL arasında belirleneceğini ifade etti.

Asgari ücret mesaisi başlıyor - Dünya Gazetesi

Uzman Tahmini:

Emin Yılmaz, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Tahminim 16 bin ila 17 bin bandında olacağını, asgari ücrete kabaca yüzde kırk ila yüzde elli arasında bir zam geleceğini söyleyebiliriz.”

Yüksek enflasyon ve ekonomik faktörlerle şekillenen yeni asgari ücret beklentileri, milyonlarca çalışanın önemli bir gündem maddesini oluşturuyor.

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;