SGK personel alımı başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SGK personel alımı başvurusu başladı

SGK tarafından yayınlanan açıklamada 75 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Memur alımının başvuru bilgileri yazımızda.

SGK personel alımı başvurusu başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvurusu başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK tarafından yayınmlanan açıklamada kurum bünyesinde istihdam etmek üzere Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi. İlana baktığımızda alınacak personellerin Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde sözlü mülakat ile alınacağına yer verildi.

Kurumun merkez teşkilatında istihdam etmek üzere yapılacak personel alımına başvuru yapacak adaylar için başvuru ekranı bugün açıldı ve başvurular alınmaya başlandı. Peki SGK personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

SGK memur alımına başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlara sahip olmak.

- Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

- ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ekli tabloda her bir grup için belirtilen puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak.

- En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen öğrenim dalından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.(Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için  E-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekir.)

- Geçerliliği devam eden YDS’den (İngilizce) en az (D) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

- İlana başvuru yapacak adaylarda aranan özel şartlar ise şu şekilde:

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

İlana başvuru yapacakların E-Devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden müracaatını yapması gerekmektedir.

Başvurular internet üzerinden alınacak ve adayların 20 Aralık tarihine kadar başvurusunu yapması gerekmektedir.

Kadın erkek adaylar bu sayfada toplandı > Bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç