SGK 25 memur alımı yapacağını açıkladı

SGK 25 memur alımı yapacağını açıkladı

Son dakika haberi: SGK memur alımı yapacağını açıkladı. İşte yayınlanan personel alımının başvuru kılavuzu.

SGK 25 memur alımı yapacağını açıkladı

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alacak.

SGK tarafından yayınlanan resmi kamu ilanına göz attığımızda Müfettiş Yardımcılığı kadrosunda çalıştırmak üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı kadrolarının boşta olduğu ve boştaki 25 kadro için atamaların yapılacağına yer verildi.10 ve 11 Şubat tarihlerinde yapılacak yazılı sınav ile belirlenecek adaylara daha sonra sözlü mülakat uygulaması olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak

- Sınavın yapıldığı 2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak,

- En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

- ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP48 puan türünden seksen (80) ve üzerinde puan almak, - Yazılı sınava müracaat eden (atama yapılacak kadro sayısının en fazla 5 katına kadar olan) adaylar içerisinde en yüksek puanlı 125 kişi içerisinde bulunmak (2022 ve 2023 KPSS’de bahsedilen puan türü birlikte değerlendirilecek olup son sıradaki adaya eşit puan alan adayların tümü sınava çağırılacaktır), şartları aranır.

- Adayların; müfettişlik karakter, çalışma anlayışı ve etik kurallarına haiz bulunması, sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması gerekir. 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular, e-Devlet kapısı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu/Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 27.11.202308.12.2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru kılavuzuna gitmek için lütfen TIKLAYIN

Kadın erkek ilana başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;