Şeref Oğuz Altının Yükseleceği Tarihi Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Şeref Oğuz Altının Yükseleceği Tarihi Açıkladı!

Çoğu insanın güvenli liman olarak adlandırdığı ve yatırım yaptığı altının ne zaman yükseleceğini Şeref Oğuz açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 24 Ara 2023 0
Şeref Oğuz Altının Yükseleceği Tarihi Açıkladı!

Ekonomist Şeref Oğuz, gramı 2 bin TL sınırına dayanan altına ilişkin öngörülerini ve değerlendirmelerini paylaştı. İşte detaylar...

Altın döneminde olduğumuzu belirten ekonomist Şeref Oğuz, Ekonomim web sitesindeki yazısında, altının hızlıca yükselmesini 'zıplayarak gitme' şeklinde ifade etti.

ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz politikasına da değinen Şeref Oğuz, şunları söyledi:

ALTIN FİYATLARI: Gram, çeyrek, cumhuriyet, yarım altın fiyatı bugün ne  kadar? - Anlık Altın Yorumları | Özgün Haberler

"Finansal piyasalardaki kaotik süreçler, yatırımcıları bildikleri enstrümanlara sığınmaya iter. Şimdi de altın dönemindeyiz. Altının ons fiyatı, FED'in faiz indirimine yönelik beklentilerle tarihi rekorunu 2 bin 148 dolara taşırken; gram altın; zirvesini yeniledi ve 2000 liraya yaklaştı. Adeta zıplayarak gidiştir bu…"

"YATIRIMCI, ALTINI KORUNMAK İÇİN TUTAR"
Dünyada yaşanan olumsuz gelişmelere dikkat çeken Şeref Oğuz, bu dönemlerde altının prim kazandığını vurgulayarak şunları paylaştı:

Altın Kaç Lira Olur Bu Fiyattan Alınır Mı? - Foto Galeri - Memurlar.Net

"Yatırımcılar için altın korunma limanıdır. Zira sadece sarı bir metal değil aynı zamanda ziynet eşyasıdır. Üretimi kıttır. Kaynakları azdır. Likite en yakın enstrümanlardandır. Merkez bankalarından tutun da evlenecek çiftlere kadar tercih edilen bir emtiadır. Kaldı ki küresel risklerden etkilenir. Tarih göstermiştir ki jeopolitik riskler arttığında altın fiyatları bundan etkilenir ve tırmanır. Ayrıca merkez bankaları da altın toplamaya başlar. Bu durum, arzın sınırlı olduğu süreçlerde fiyatları yukarı doğru iter. Bunun yanı sıra belirsizliğin hakim olduğu piyasalarda altına olan teveccüh, aşırı tırmanır."

ALTIN 2024 YILINDA NE OLUR?
Şeref Oğuz, "Altın fiyatları ne olur?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Nakit altın candır. Altının olsun. Yanında olsun. Altını olan bozmasın. Altını olmayan da KKM'den çıkacakların da altına bir yolu düşsün."

Altın fiyatlarında son durum... Çeyrek ve gram altın kaç lira? - Son  Haberler - Milliyet

Şeref Oğuz, "Altını besleyen hangi gelişmeler olacak?" sorusuna da şöyle yanıt verdi: "Belirsizlikler altını güçlü tutacak. Savaşın getirdiği küresel riskler yüksek. Merkez Bankalarının adımlarına ilişkin öngörülememezlikler var. Altın yatırımcıları boşlukları sever. Çekilir ve bekler ki en uygun oran yüzde 20 ile 30 arası olabilir."

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç