Şenol Babuşçu 2024 yılı asgari ücret tahmini açıkladı: İşte beklenen rakam

Şenol Babuşçu 2024 yılı asgari ücret tahmini açıkladı: İşte beklenen rakam

Asgari ücret hakkında değerlendirmelerde bulunan ünlü ekonomist Şenol Babuşçu asgari ücret tahminini açıkladı.

Çalışma Hayatı 6 Kasım 2023 3
Şenol Babuşçu 2024 yılı asgari ücret tahmini açıkladı: İşte beklenen rakam

Son dakika: İşte asgari ücret için düşünülen rakam.

2023 yılının son aylarına girilmesi ile birlikte asgari ücret tahminleri gelmeye başladı. Asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında zam beklentisini duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE OLUR?

Günboyu Gazetesi'ne konuşan Ziraat Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, "Asgari ücrette yüzde 40 artış olursa yaklaşık net 16.000 TL, yüzde 50 artış olursa 17.000 civarında olması bekleniyor” ifadelerini kulandı.

Babuşcu, son 4 ayda (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim) enflasyonun yüzde 29.40 olduğunu, Kasım ve Aralık aylarında enflasyonun artarak 6 aylık enflasyonun yüzde 37-38’e ulaşacağını öngördüğünü söyledi. Babuşcu,"Asgari ücretin yerel seçimler nedeniyle bu orandan daha yüksek artması bekleniyor"şeklinde konuştu.

Babuşçu, asgari ücret zammıyla ilgili, "4 aylık(Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim) enflasyon rakamı % 29.40. Kasım ve Aralık ayları enflasyonu ile 6 aylık enflasyonun % 37-38'e ulaşması bekleniyor. Asgari ücretin yerel seçimler nedeniyle bu orandan daha yüksek artması bekleniyor. Asgari ücrette % 40 artış olursa yaklaşık net 16.000 TL, % 50 artış olursa 17.000 civarında olması bekleniyor" diye konuştu.

Sizce asgari ücret zammı kaç TL olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

NE ZAMAN?

Asgari ücret tespit komisyonu Aralık ayında toplanacak ve zammı belirleyecek. Zam görüşmelerinden bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 22 Gün Önce
O fiyatlarla kim gecine bilirki daha vermeden herşeye zam yapdin
Ziyaretçi 23 Gün Önce
30000
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Ne kadar artıyorsa zam geliyor herşeye durdurun artık zamlarıııı
;