Selçuk Geçer Gelecek Faiz Felaketini Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Gelecek Faiz Felaketini Açıkladı!

Piyasa yorumları ve analizleriyle herkesin takip ettiği isim olan Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın alacağı faiz kararını açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 8 Nisan 2024 0
Selçuk Geçer Gelecek Faiz Felaketini Açıkladı!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, bayram sonrasında döviz kuruyla ilgili önemli bir felaketi öngördü. Merkez Bankası’nın 500 puan faiz artışıyla birlikte faiz oranının yüzde 50 seviyesine yükseldiği belirtildi.

Faiz artışı sonrasında döviz ve altın fiyatlarında yaşanan düşüş ise yatırımcıları endişelendirdi. Milyonlarca yatırımcı, ellerindeki birikimi nasıl değerlendireceklerini düşünüyor. Ünlü ekonomistlerin tahminleri de merak konusu.

cdn1.img.sputniknews.com.tr/img/07e7/08/18/1074887...

Amerika’nın önde gelen bankalarından Wells Fargo’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda doların 2025 yılında 30 liranın altına düşeceği öngörülmüştü. Bu rapor, yatırımcılar arasında endişe yaratmıştı.

Selçuk Geçer ise dolar kurunda bayram sonrasında yaşanacak gelişmeleri değerlendirdi. Geçer, “Dolar şu anda bu seviyelerde tutulmaya çalışılıyor. Doların bu seviyede tutulması zenginleri zenginleştirirken, fakirleri daha da fakirleştirir. Bayram döneminde dolar konusunda büyük bir hareketlenme beklemiyorum. Ancak 3 ay sonra bir hareket olursa, çok daha etkili olabilir. Bu hareketin gerçekleşmesi kaçınılmaz. Bu koşullarda yabancıların Türkiye’ye para getireceğini düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç