Selçuk Geçer Doların Patlayacağını Açıkladı! İşte O Rakam!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Doların Patlayacağını Açıkladı! İşte O Rakam!

Dolarla ilgili tahminleriyle meşhur olan Selçuk Geçer, KKM kararı sonrası doların patlayacağını açıkladı! İşte o açıklamalar ve detaylar...

Döviz 23 Ağu 2023 12:45 0
Selçuk Geçer Doların Patlayacağını Açıkladı! İşte O Rakam!

ÜNLÜ EKONOMİST UYARDI: CANINIZ FENA YANABİLİR
KKM uygulamasının devam etmesi halinde doların hızla yükseleceğini ifade eden Selçuk Geçer, "Kur Korumalı Mevduat hesaplarına olan talep günden güne artıyor. Toplamda üç buçuk trilyona gelmiş durumda. Kur Korumalı işi tehlikeli bir iş. Altını çizerek söylüyorum yapmayın. Kendinizi köşeye sıkıştırırsınız, demiştik. Canınız fena yanabilir. Yılın başından bu yana 59 milyarın üzerinde bir maliyeti var. Memur maaşlarına yapılan zamların maliyeti bundan bir tık fazla. Devletin faiz giderleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Dolar kuru üzerine korkunç bir baskı oluşuyor." diyerek vatandaşları uyardı.

KKM DOLARI BÜYÜK PATLATACAK!
Önümüzdeki süreçte dolar kurunun ciddi bir şekilde artışa geçeceğini belirten Selçuk Geçer, dolar borcu olanları uyardı. Dolar için beklediği yeni seviyeyi duyuran Geçer, şu ifadeleri kullandı:

"Kur Korumalıyı yapmamış olsalardı en azından şu anda döviz operasyonunu daha hızlı şekilde yapabilirlerdi. Kur Korumalı Mevduat uygulamasından vazgeçilmediği her aşamada döviz kuru yükselişe geçecek. Bu durum Türkiye'de önlenemez bir maliyet artışına sebep olabilecek. Yine vatandaş bu yükü üstlenecek."

DOLAR İÇİN KORKUTAN TAHMİN
Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doların yeni seviyesini paylaştı. Geçer paylaşımında, "Dolar ne olacak? diye soranlara… Sizce? Benzinin, mazotun 38 TL olduğu yerde dolar 27 TL olmaz. Söylemedi demeyin. Yakın zamana kadar 18.50 TL olan süt önce 21.50 TL sonra yeni zamla 24.25 TL oldu. Ancak enflasyon düşecek merak etmeyin!" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç