Selçuk Geçer Doların Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Doların Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Tahmin ve analizleriyle meşhur olan Ekonomist Selçuk Geçer, doların fırlayacağı tarihi açıkladı! İşte detaylar...

Döviz 15 Ağu 2023 13:37 0
Selçuk Geçer Doların Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Türkiye ekonomisindeki dalgalanmaların yatırım araçlarına da yansıması durumunda uzmanları harekete geçirdi. Ünlü ekonomist tarafından dolar kuruna dair beklenen açıklama geldi. Dolar kâhini olarak da bilinen ünlü ekonomist, cebinde son parası olanlara tavsiyede bulundu. Dolar alımı için doğru zamanı yatırımcılar ile paylaştı.

Dolar kurundaki hareketlilik yatırımcıların dilinden düşmezken, ünlü ekonomistten çarpıcı açıklama geldi. Sosyal medya dolar kahini olarak da bilinen uzman isim alım tarihini paylaştı. Güncel tahminlerini duyuran uzman isim dolar kurunda büyük dalgalanmalara karşı hazırlıklı olunması gerektiğini de belirtti.

DOLARDA GERÇEK RAKAMLAR
Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer tarafından gelen çarpıcı açıklamalarıyla yatırımcının bu dönemlerde pür dikkat kesilmesi gerektiğini söyledi. Dolar kurunda ve piyasada baskılanma olduğunu iddia eden ünlü ekonomist, bu baskının daha fazla devam edemeyeceğini söyledi.

Dolar kurunun o tarihte 35 TL'ye kadar yükseleceğine dair tahminlerini paylaştı. Dolar'ın gerçek rakamında olmadığı belirtilirken, Ekim ayı ile birlikte kritik bir sürece gireceği söylenen doların gerçek rakamlarına ulaşacağını ifade etti.

YENİ REKORLAR GELİYOR
Yatırımcılar tarafından sık sık araştırılan "Dolar için yeni bir alım fırsatı doğacak mı?", "Doları ne zaman bozdurmalıyız?" ve "Dolar borcu olanlar ne yapmalı?" gibi sorulara yanıt geldi. Ekim ayını işaret eden ünlü ekonomist Selçuk Geçer, altın, gümüş ve dövize yatırım yapan vatandaşlara duyurdu.

Döviz kurunda hızlı bir yükselme bekleyen uzman isim, yeni rekorların gelmesine az bir süre kaldığının altını çizdi. Yatırım yapmak ya da elinde olanı bozdurmak isteyenler için kritik bir tahminde bulunan Geçer, açıklamalarıyla piyasada dengeleri sarstı.

DOLAR O TARİHTE 40 TL
Piyasada yaşanan baskılanmaya dair sık sık açıklamalarda bulunan uzman isim dolar tahminlerini paylaştı. Selçuk Geçer'in açıklamalarında, "Dolar Eylül-Ekim ayları arasında önce 30 TL ardından 40 TL'ye çıkacak. 38 TL'ye seviyesine ulaşabilecek." ifadeleri yer aldı.


Küreselde yaşanan sarsıntılar üzerine erken bir yükseliş işaret ederken, açıklamalara göre günümüze kadar doların 38 TL'ye ulaşmış olması gerekiyordu. Eylül ve Ekim ayını iaret eden ünlü ekonomist rekor rakamlarına ulaşılmasının tahmin edilemez olacağını belirtirken, yatırımcılara dikkatli olunması gerektiğini duyurdu.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç