Selçuk Geçer Dolar Tahminini Açıkladı! Dolar Birden 40TL'ye Fırlayacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Dolar Tahminini Açıkladı! Dolar Birden 40TL'ye Fırlayacak!

Tahmin ve analizleriyle meşhur olan Ekonomist Selçuk Geçer, dolarla ilgili analizlerini paylaştı! İşte o analizler ve detaylar...

Ekonomi 8 Ağu 2023 12:54 0
Selçuk Geçer Dolar Tahminini Açıkladı! Dolar Birden 40TL'ye Fırlayacak!

Son zamanlarda sürekli yükselişte olan dolara ilişkin yeni bir bilgi paylaşıldı. Tahminleri ve analizleri ile milyonlarca kişinin takip ettiği o isim yeni bir dolar tahmini paylaştı. Dolar bir anda 27 liradan 40 liraya çıkacak! İşte detaylar…

Ülke genelinde her sabah kalkınca dolar kuruna bakmak bir rutin haline geldi. Her sabah farklı bir rakamla karşılaşırken henüz bir düşüş yaşandığı görülmedi. Öte yandan tahminleri ve analizleri ile milyonların takip ettiği Selçuk Geçer, yeni tahminlerde bulundu. Geçer, bu defa yabancı bankalardan gelen tahminleri vatandaşla paylaştı.

Seçimlerden sonra 10 TL’den 27 TL’ye fırlayan doların bu yıl daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Selçuk Geçer, bu tahminlerin aynısının yabancı bankalardan da geldiğini duyurdu.

YIL SONUNDA ÖNÜNE GEÇİLEMEYECEK
Selçuk Geçer, konuya ilişkin olarak şu yazıyı kaleme aldı:

“Hayır hayır bu benim tahminim değil.

Avrupa'nın ve dünyanın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın yıl sonu dolar tahmini...

Daha önce yıl sonu beklentileri 27 lira seviyesindeydi ama o rakama bugün itibarıyla ulaşılınca revize etmek zorunda kaldılar.”

Geçer, yıl sonu tahminlerinin 32 TL olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

“YENİ YIL SONU TAHMİNLERİ 32 LİRA

Peki ama neden doları aşağıya değil de yukarıya revize ettiler?


Enflasyonun düşmeyeceğini artık sağır sultan bile duydu da ondan…

Türkiye’de enflasyon hem Deutsche Bank’a göre hem de diğer yabancı finans kuruluşlarına göre yükselmeye devam edecek. Dolayısıyla kurhedefleri de yukarı yönlü revize ediliyor.

Bu arada şunu da söylemeden geçmeyeyim bana göre tahminleri oldukça iyimser. Biliyoruz ki TÜİK enflasyonuyla bile dolar 40 liranın üzerine çoktan çıktı. Yükselmeye devam eden enflasyonla beraber muhtemelen dolar 45 liralara koşacak.”

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç