Selçuk Geçer, dolar kurunun 38 TL olacağı tarihi açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer, dolar kurunun 38 TL olacağı tarihi açıkladı

Selçuk Geçer'den son dakika haberi geldi. Geçer yaptığı açıklamada doların 38 lira olacağı tarihi verdi. İşte dolar TL tahmini ve yorumları.

Döviz 15 Ağu 2023 10:53 1
Selçuk Geçer, dolar kurunun 38 TL olacağı tarihi açıkladı

Selçuk Geçer, doların 38 lira olacağı tarihi verdi.

Yayınladığı videolar, yaptığı yorumlar ve piyasalar hakkındaki öngörüleri ile adından sıkça söz ettiren Selçuk Geçer, yaptığı son dakika açıklamasında dolar kuru tahminini revize etti.

Son günlerde yeniden yükselişe geçen dolar kuru, yeniden 27 liranın üzerine çıkıp 27.05 TL seviyesine kadar gelirken Selçuk Geçer, yatırımcılar için Ekim ayını işaret etti.

Dolar kurunda büyük dalgalanmalar yaşanabileceğini söyleyen Geçer, Ekim ayında yatırımcıların oldukça dikkatli olması gerektiğini söyledi. Gelecek haftalarda doların gerçek rakamına ulaşacağını söyleyen Geçer, baskının tamamen kalkmasından sonra doların yakın zamanda 35 liraya kadar çıkacağını söyledi.

Dolarda rekor seviyelere ulaşmaya az kaldığını söyleyen Geçer, Ekim ayında hızlı artış beklediğini söyledi. Doların ay ay ne kadar olacağına yönelik değerlendirmelerde de bulunan Geçer, “Dolar Eylül-Ekim ayları arasında önce 30 TL ardından 40 TL'ye çıkacak. 38 TL'ye seviyesine ulaşabilecek" dedi.

KREDİ NOTUMUZ YÜKSELECEK

Geçer açıklamasında Türkiye'nin kredi notu hakkında da açıklama yaparak, "Moody's diyor ki Türkiye'nin kredi notunu yükseltebiliriz. Neden? Normalleşen politikalar, ortodoks politikaların devam etmesi ile birlikte notu yükseltebiliriz. Peki şimdi neden kredi notunu yükseltmiyor? Çünkü Mehmet Şimşek'in, Hafize Gaye Erkan'ın görevden alınmayacağını, müdahale gelmemesini bekliyorlar.

Ben olsaydım Ekonomi Bakanı, ilk olarak TÜİK'i arardım enflasyonu doğru açıklayın ona göre tedavi uygulayalım derim." dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
islam memis duymasin o dusecek diyor cikiyor cikacak diyor dusuyor .