Selçuk Geçer Dolar İçin Tarih Verdi: 20 Lirayı Aşacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Dolar İçin Tarih Verdi: 20 Lirayı Aşacak

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer Kasım ve Aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkacağının altını çizdi.

Döviz 18 Ekim 2022 16:48 0
Selçuk Geçer Dolar İçin Tarih Verdi: 20 Lirayı Aşacak

Dolar kurundaki yükseliş ile birlikte ekonomistlerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer Kasım ve Aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkacağının altını çizdi.

Milli Gazete'nin haberine göre, dolar kurunda yüksek tahminlerde bulunan ve bu nedenle BDDK tarafından hakkında suç duyurusunda dahi bulunulan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doları olan yatırımcılara kritik uyarılarda bulundu.

Ünlü ekonomist doların yükseleceği tarihi açık açık dile getirdi. Piyasalarda sert rüzgarların yaşanacağını her fırsatta dile getire Geçer, Kasım ve Aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkacağının altını çizdi.

Geçer, "Merkez Bankası beklenti anketindeki hedefler gerçekçi değil ama onlar da yıl sonuna yakın yüksek dolar kurunu konuşmaya devam ederler." ifadelerini kullandı.

Geçer, aynı zamanda dolar kurunun yükselişine devam edeceğini söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com'da döviz, emtia, borsa, kripto paralar hakkında yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com sadece bilgilendirme yapar.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç