Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar Şu An 50 TL!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar Şu An 50 TL!

Dolarla ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan Selçuk Geçer, doların gerçek değerini açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 28 Ara 2023 0
Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar Şu An 50 TL!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, piyasa analizleri yapmaya devam ederken çektiği son videosunda dolar kuruna ilişkin dikkat çekici söylemlerde bulundu. Geçer, dolar kurunun şu anda 50 TL üzerinde olduğunu ifade ederek ekranda görünenlerin doğru olmadığını söyledi.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 16 Haziran 2022 güncel dolar kuru… - Son  Dakika Haberleri

Altın ve para piyasasında inişli çıkışlı gidişat devam ederken uzman ekonomistler piyasa değerlendirmeleri yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda sık sık adını duyduğumuz ve yayınladığı videolarla hem altın hem de döviz kuruna ilişkin önemli açıklamalarda bulunan ekonomist Selçuk Geçer, çektiği yeni videosunda dolara ilişkin oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Selçuk Geçer, doların şu an 50 TL üzerinde olduğunu söyledi.

DOLARDAKİ GERÇEK DEĞER
Milli Gazete’de yer alan habere göre, Selçuk geçer Türkiye’deki üreticilerin maliyet hesabı yaparken ekranlarda görülen kur üzerinden değil dolar kurunun adil değer fiyatından yaptığını söyledi. Söz konusu bu durumun çifte kur yani çifte zam etkisi oluşturduğunu açıklayarak şunları dile getirdi:

Dolar fiyatlarında son durum

“Bugün ekranlarda siz dolar kurunu 29 TL görüyorsunuz ya, Reel sektör, üretici ya da kimse bunu 40 liradan belirliyor. Sonra dolar 40 TL’ye geldiğinde dövizin reel değeri 60 TL olduğu için bu kez de buna göre fiyatlıyor. Bu durumda çifte kur, çifte zam etkisi yaratıyor. Çünkü adam sattığı malı yerine koymak zorunda. Ben 45 TL falan diyorum ama itidalli konuşuyorum. Aslında doların olması gereken yer 50 TL‘nin üstü çok net söylüyorum.”

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç