Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 70 TL Olacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 70 TL Olacak!

Piyasa ile ilgili yaptığı yorum ve analizleriyle herkesin takip ettiği isim olan Selçuk Geçer, doların 70 TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 8 Şubat 2024 0
Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 70 TL Olacak!

Altın ve dolar piyasalarına dair yaptığı açıklamaları ile yakından takip edilen isimlerden biri olan Selçuk Geçer, geçtiğimiz gün altın fiyatlarının giderek artış göstereceğini öngördüğünü ifade etmişti. Hem yatırımcı hem de vatandaşlar için en güvenilir yatırım emtiası olarak görülen altın yerini dolara bırakacak gibi duruyor.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 8 Eylül 2022 güncel dolar kuru… Dolar/TL… -  Son Dakika Haberleri

Piyasalardaki dengesiz hareketliliği ele alarak değerlendiren Selçuk Geçer bu kez dolar kuru ile ilgili oldukça ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Uzman isim daha önce yaşanan büyük ekonomik krizin yeniden gündeme gelebileceğini ifade ederken aynı zamanda dolar kurunun en yüksek hangi seviyelere çıkabileceğini de açıkladı.

TARİH TEKRAR EDECEK

Selçuk Geçer dolar kuru ile ilgili açıklamalarında 1994 yılında yaşanan ekonomik krizi gündeme getirdi. Bu durumu gündeme getirme nedeni olarak ise dolar kurunun 30,5 TL seviyesine ulaşmasını gösterdi. Geride bıraktığımız gün dolar kuru 30,60 TL bandını gördü ve yeniden 30,5 TL seviyesine geri indi.

Dolar kurunda son durum

Uzman isim dolardaki bu artışın yeni bir ekonomik krizin habercisi olduğunu ifade etti. 1994 yılında yaşanan büyük ekonomik krizi hatırlatan Geçer, dolar kurunun yükselişine devam etmesi halinde aynı durumun yakın bir zamanda yeniden meydana gelebileceğini belirtti.

ROTA DOLARA DÖNDÜ

Selçuk Geçer’in açıklamalarını yakından takip eden yatırımcılar, altın yerine dolara yönelmeye başladı. Nitekim Geçer, dolar kurunun 50, 60 hatta 70 TL gibi rekor seviyelere ulaşabileceğini öngördüğünü ifade etti. Uzman ismin bu açıklamalarından sonra elinde nakdi olan birçok yatırımcı dolara yatırım yapma planını yeniden masaya yatırdı.

ABD'de enflasyon artarken Türkiye'de dolar neden değer kazanmayı  sürdürüyor? | Euronews

Selçuk Geçer’in öngörülerinin gerçek olması halinde vatandaşların ciddi bir geçim mücadelesi içerisine girmesi de kaçınılmaz olacak. Dolar kurunun 30 lira bandını aşması ile başlayan sıkıntılar, söz konusu senaryonun gerçekleşmesi halinde vatandaşların aylıklarının artık hiçbir şeye yetmemesine ve gıda gibi temel ihtiyaçların dahi büyük bir zorlukla elde edilmesine neden olabilir.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç