Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 45 TL Olacak!

Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 45 TL Olacak!

Dolarla ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan Selçuk Geçer, doların 45 TL olacağı açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 18 Kasım 2023 0
Selçuk Geçer Açıkladı: Dolar 45 TL Olacak!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'in yaptığı açıklamalar da dikkatleri üzerine çekiyor. Geçer, "Dolar 45 TL'yi bulacak" uyarısında bulundu ve dış borç stoklarına vurgu yaparak endişe verici bir senaryoyu gündeme getirdi.

Yıl başından beri sürekli yükselen Dolar\TL kuru, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu yükselişle birlikte dövizin ne yöne ilerleyeceği merak konusu olurken, Selçuk Geçer'in 45 TL'lik dolar uyarısı yatırımcıların dikkatini çekti.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 16 Haziran 2022 güncel dolar kuru… - Son  Dakika Haberleri

Geçer, dış borçlarla ilgili değerlendirmeler yaparak elinde dolar bulunduranları tedirgin etti.

Bugün itibariyle doların alış fiyatı 28.6922 TL, satış fiyatı ise 28.7102 TL olarak belirlendi. Euro ise yüzde 0.16'lık bir değişimle önceki kapanışını geride bıraktı. Euro'nun alış fiyatı 31.1606 TL, satış fiyatı ise 31,1981 TL olarak saptandı.

Selçuk Geçer'in "Dolar 45 TL olacak" öngörüsü, piyasalarda tedirginliğe yol açtı. Dolar ve eurodaki güncel durum, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Dolar/TL'de yeni rekor seviye - Bloomberg HT

Selçuk Geçer, şunları söyledi:

"DOLAR 45 DEĞİL DİYENLERE...

Orijinal vadesine bakılmaksızın vadesine 1 yıl ya da daha az kalmış kısa vadeli dış borç stoku Eylül sonu itibariyle 211 milyar dolarla rekor kaydetti.

BİLGİNİZE SUNULUR !!!"

11.jpg

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;