Selçuk Geçer Açıkladı: Altın Yükselecek!

Selçuk Geçer Açıkladı: Altın Yükselecek!

Piyasa ile ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan Selçuk Geçer, altın fiyatlarının yükseleceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 10 Kasım 2023 0
Selçuk Geçer Açıkladı: Altın Yükselecek!

Piyasanın nabzını tutan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, altın fiyatları ile ilgili flaş bir uyarıda bulundu. Altın fiyatlarında alım fırsatını açıklayan Geçer, beklediği yeni seviyeleri duyurdu. Tarihi yükselişlere hazır olun. İşte Selçuk Geçer'in altın fiyatları ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar:

"Bu nedenle biz uzun vadeli bir yükseliş döneminin geldiğini düşünerek alım yaptığımızda, ne olursa olsun aldıklarımızı satmayacağız. 2025 yılına kadar birikimlerimize ellemeyi aklımızdan dahi geçirmeyeceğiz. Fed'in faiz artırımı belirsizliğini koruyor. 2 toplantı üst üste faizlerin artık yükseltilmeyeceğine yönelik net bir mesaj geliyor gibi olsa da, Fed toplantısında bulunan kişilerin şu anda yapmış olduğu açıklamalar aslında ekonominin pamuk ipliğine bağlı gittiğini gösteriyor.

Ons altın fiyatları yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesini görürken; gram altın  fiyatı da ons altındaki düşüşün etkisiyle geriliyor. Gedik Yatırım Yatırım  Danışmanı Eda Karadağ, altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri ve kritik

İlerleyen haftalarda yaşanacak bir petrol krizi, altın krizi, ekonomik verilerde tutarsızlık yeni bir faiz artırımına neden olabilir. Elbette yapılacak bu faiz artırımı da altın fiyatlarındaki baskıyı yukarı çekecektir.

TARİHİ YÜKSELİŞLER GELİYOR!
Ancak bu demek değildir ki, altın fiyatları Fed kararı sonrasında yükselmeyecek. ABD Merkez Bankası, belki zirve noktasına belki de zirveden önceki son durağına geldi ve ellerinde tek bir atımlık kurşun var. Artık altının önünü kapatamazlar bu yüzden iyice bir sakinleşip, uzun vadeli yükselişin hangi noktada başlayacağına emin olacağız. Altın fiyatları yükselecek ve 2024 yılı için ons tarafında 2400-2500 dolarlık beklentimde ısrarcı olmaya devam ediyorum.

Çeyrek altın ve gram altın kaç TL oldu? 10 Kasım 2023 güncel altın satış  fiyatları - Son Dakika Ekonomi Haberleri | NTV Haber

'ALTINDA AN MESELESİ!' DİYEREK AÇIKLADI
Dünyadaki kriz riski giderek artıyor. Evet, Orta Doğu tarafında yeni bir şey yaşanmayacak gibi. Bölgedeki Arap ülkeleri lafla İsrail'e kafa tutsa da, icraat olarak hiçbir şey yapmamaya ve 3 maymunu oynamaya devam ediyorlar. Ancak gerek o bölgede gerekse de Pasifik tarafında işler kızışabilir. Yeni ve çok büyük bir krizin eşiğindeyiz, yakın gelecekte görkemli jeopolitik riskler kapımızda olacak ve bunların yaşanması, altın fiyatlarını tarihi seviyelere çekecek.

10 Kasım güncel altın fiyatları için TIKLAYIN

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;