Şeker Fiyatlarına Bir Zam Daha Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Şeker Fiyatlarına Bir Zam Daha Geliyor!

Türkşeker, Mayıs ayı başından buyana kademeli olarak yüzde 30 zam yaptığı şekere yeniden iki zam daha yapacak. İşte haberin detayları...

Ekonomi 21 Ağu 2023 11:49 0
Şeker Fiyatlarına Bir Zam Daha Geliyor!

Mayıs ayından bu yana 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç 24 TL'den sattığı şekerin toptan fiyatını 25 TL'ye çıkardı. Türkşeker, 1 Eylül itibariyle de fiyatı 27 TL'ye yükseltecek. Böylece son 4 ayda şekere 11 kez zam yapılmış olacak.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) tarafından şekere yapılan zamlar hız kesmeden devam ediyor. Mayıs ayından bu yana şekere 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç kilogramı 24 TL olan toptan şeker satış fiyatına yüzde 4.2 oranında yeni bir zam daha yaparak fiyatı 25 TL'ye yükseltti.

İNDİRİMLİ SATIŞ 31 AĞUSTOS'TA BİTECEK
Kampanya dahilinde indirimli şeker satışlarının 31 Ağustos 2023'te sona ereceğini duyuran Türkşeker, yüzde 4.2 zamlı şekilde müşterilerinden ara sipariş ile talep toplamaya başladı. Ancak talebin ne kadarının karşılanacağı bilinmiyor.


1 EYLÜL İTİBARIYLA FİYAT 27 LİRA OLACAK
Türkşeker'in duyurusuna göre, indirimin 31 Ağustos'ta sona ermesinin ardından 1 Eylül itibariyle toptan şekerin kilogram fiyatı indirimsiz olarak KDV hariç 27 TL'den satılacağı anlaşılıyor. Bu da 10 gün içerisinde şekere yüzde 8 oranında yeni bir zammın yapılacağı anlamına geliyor.

SON 4 AYDA YÜZDE 46 ZAM
Böylece, son 4 ayda şekere 11 kez zam yapılmış olacak.Bir başka deyişle, 8 Mayıs'ta 18.5 TL bandındaki şekerin fiyatını Eylül başında 27 TL'ye çıkartacak olan Türkşeker, şekere son 4 ayda yaklaşık yüzde 46 zam yapmış oluyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç