SEDDK memur, sekreter ve hizmetli alımı başvuru tarihi ve kılavuzu açıklandı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SEDDK memur, sekreter ve hizmetli alımı başvuru tarihi ve kılavuzu açıklandı 2024

SEDDK tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sekreter, memur ve hizmetli kadrolarına personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

Sözleşmeli Personel Alımı 12 Şubat 2024 00:06 0
SEDDK memur, sekreter ve hizmetli alımı başvuru tarihi ve kılavuzu açıklandı 2024

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur, sekreter ve hizmetli alımı yapacak 2024.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve memur, sekreter ile hizmetli kadrolarında istihdam etmek üzere 16 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

İş ilanına baktığımızda adayların sözleşmeli olarak istihdam edileceği görülüyor. Personel alımına başvuru yapacak adayların istihdam edileceği kadroların dağılımları ise şu şekilde verildi:

6 memur

6 sekreter

4 hizmetli

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

1) Türk Vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

KADROLAR İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

*) Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türleri belirlenmiştir.

(**) “Memur”, “Sekreter” ve “Hizmetli” kadroları için Sözlü sınavına çağrılacak aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı olacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınavına çağrılacaktır.

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

İlana başvurular 1 Mart'ta başlayacak ve 15 Mart tarihine kadar müracaatlar alınacak. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>>Bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç