SEDDK memur alımı başvurusu başlıyor 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SEDDK memur alımı başvurusu başlıyor 2023

SEDDK tarafından yayınlanan ilanda 60 memur alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Memur Alımı İlanları 7 Mart 2023 21:02 0
SEDDK memur alımı başvurusu başlıyor 2023

SEDDK memur alımı başvurusu başlıyor.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan ilanda 60 kamu personeli alımı başvurusunun başlayacağına yer verildi. 8 Mart 2023 tarihinde başlayacak başvurular 19 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Sigortacılık Uzman Yardımcısı unvanında meslek personeli olarak çalıştırılacak personellerde aranan şartlar şu şekilde:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
2) 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
3) ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS Lisans sınavına girmiş olmak ve başvurulacak alanlar için aşağıda belirtilen mezun olunması gereken lisans programları, KPSS puan türleri ve KPSS taban puanı şartlarını taşımak.

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Ekonomi/Finans Alanı) kadrosuna yapılacak alım için mezuniyet şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Finans, Sigortacılık, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 75 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Aktüerya Alanı): Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Aktüerya Bilimleri, Ekonometri, Finans, Matematik, İstatistik, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP12, KPSSP13 puan türlerinin herhangi birinden 75 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Hukuk Alanı): Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen bölümünden mezun olmak

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP4, KPSSP5 puan türlerinin herhangi birinden 75 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak

Sigortacılık Uzman Yardımcısı (Bilişim Alanı): Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Mühendislik Fakülteleri ile Matematik, İstatistik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2 puan türlerinin herhangi birinden 75 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU EKRANI

İlana başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden e devlet şifresi ile yapılacak. Kadın erkek adaylar burada > TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç