Sedat Peker'in Twitter paylaşımı hakkında son dakika açıklaması

Sedat Peker'in Twitter paylaşımı hakkında son dakika açıklaması

Sedat Peker Twitter paylaşımlarına devam edecek mi? Sorusuna Avukatı'ndan son dakika açıklaması geldi.

Son Dakika 21 Ocak 2023 08:41 0
Sedat Peker'in Twitter paylaşımı hakkında son dakika açıklaması

Sedat Peker'in avukatından son dakika açıklaması geldi.

Yaptığı paylaşımlarla geçen seneden bu yana sosyal medyanın, gündemin en çok konuşulan isimlerinden olan Sedat Peker'in yeni paylaşımlar yapacağı iddia edilmişti. Konu ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Sedat Peker'in Avukatı Ersan Barkın yaptığı son dakika açıklamasında, “Gerçekten aylar öncesinde söz verdiği biçimde yayınlarla, bildiği ya da doğrudan içinde olduğunu ifade ettiği eylemleri, dosyaları açıklayabilmesi ancak fiili ev hapsinin kaldırılmasına bağlı” ifadelerini kullandı.

Peker'in Twitter'da yaptığı retweet'i neden yaptığını bilmediğini söyleyerek sözlerini sürdüren Barkın “Bu etkileşimleri geçmişte onun mevcut hukuki durumuna zarar verdiğini biliyorum. Buna karşın kimi zaman yaptığı etkileşimler, videolarında söz ettiği ‘Gerekirse dumanla da insanlara ulaşma’ biçimi” dedi.

NEDEN PAYLAŞIM YAPMIYOR?

Sedat Peker'in son dönemde neden paylaşım yapmadığı konusuna değinen Barkın, “Bugünkü durumu dijital tecrit diye tanımlanıyor ancak hukuken yaşadığı, zaman zaman sosyalleşmesine izin verilen bir ev hapsi” ifadelerini kullandı.

Peker'in hangi durumda paylaşım yapacağı konusuna da değinen Barkın, “Bu uygulamanın başladığı sırada kendisine, gerek kendisinin, gerekse kendisiyle tanımlanabilecek herhangi bir hesabın iletişime kapatılması ihtarında bulunulmuştu. Sedat Peker, halihazırda hakkında kırmızı bülten kararı olan biri. Dolayısıyla, kırmızı bültenin infazına yani tutuklanması sonucuna yol açabilecek bir eylemde bulunması hiçbir biçimde mümkün değil. Bu yüzden gerçekten aylar öncesinde söz verdiği biçimde yayınlarla, bildiği ya da doğrudan içinde olduğunu ifade ettiği eylemleri, dosyaları açıklayabilmesi ancak fiili ev hapsinin kaldırılmasına bağlı. Türkiye’deki muhalefetin, siyasi partiler, basın ya da yurttaşların kendisinin ifade hürriyetinin kısıtlanması sonucu doğuran bu durumun kaldırılması yönündeki yoğun çabasının karşılık vereceği kanaatinde ve bu durumda daha önce verdiği söz uygun davranacağını kararlılıkla ifade ediyor" dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;