Savaş Riski Sonrası İslam Memiş'ten Güncel Altın Tahmini Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Savaş Riski Sonrası İslam Memiş'ten Güncel Altın Tahmini Geldi!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ons altın ve gram altında 'savaş' alarmını çaldı. İki rakam veren İslam Memiş, sıcak çatışma halinde bunun altın ve üstünün görülebileceğini söyledi. İşte haberin detayları...

Altın 13 Nisan 2024 0
Savaş Riski Sonrası İslam Memiş'ten Güncel Altın Tahmini Geldi!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, İsrail-İran arasındaki gerilimin bir çatışmaya dönüşmesi durumunda piyasalara bunun olası yansımalarını değerlendirdi.

"Birikimlerinize sahip çıkın, işler iyi bir yere gitmiyor!" diyen İslam Memiş, rakam vererek gram altın ve ons altın üzerinden tahminini açıkladı.

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. ABD'den gelen olumlu  verilerin ardından ons altın uzun süredir görmediği seviyelere geriledi.  Ons altın 1893 dolara kadar düşüş gösterdi.

İran'ın İsrail'i vurması ya da bu fiziki çatışmanın yaşanmaması halinde iki senaryoyu masaya yatıran İslam Memiş, her iki olasılıkta gram altın ve ons altının alacağı seyri rakam vererek açıkladı...

"Savaş riski ateşten gömlektir" diyen İslam Memiş, şöyle devam etti: Savaşırız derler savaşmazlar, savaşmayız derler savaşırlar. Dış politika at yarışı oynamaya benzemez. Böyle ortamlarda malına sahip çıkıp bir kenarda oturacaksın. Oynayanı bu ortamda tam oynatırlar. Jeopolitik gerilimlerde direnç ve destek seviyesi olmaz. Açıklamalar yön belirler.

Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Atın resmen uçuşa geçecek, gram  altın 1650 TL olacak - Ekonomi Haberleri

Bu ortamda yükseliş ya da düşüş fiyatlanmaz. Kontrollü bir çatışma olacak mı, olmayacak mı fiyatlanır. Çatışma başlarsa 3 bin dolar, iptal olursa 2 bin 200 dolar.

İran-İsrail gerilimi olsa da olmada bu yıl ki hedefimiz belli. 3.000-3.500 lira aralığı gram altın, 32-34 lira aralığı gram gümüş. Ons altında 2.350 dolar üzeri panik yapmayın dedim. Şu an 2.337 dolar Korkan varsa alsın.

Birikimlerinize sahip çıkın, işler iyi bir yere gitmiyor!

Sonuç itibariyle bugün ons altın 100 dolar, gram altın 140 lira geriledi. Artık top sizde. İran vurursa 3.000 dolar, İran vurmazsa 2.200 dolar. Panik ve korkuyla pozisyon açanlar için mücadelem bugünlük bu kadar.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç