Şanlıurfa Valiliği'den 'toplu oy kullanım videosu'na ilişkin açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Şanlıurfa Valiliği'den 'toplu oy kullanım videosu'na ilişkin açıklama

Sosyal medyada gündem olan toplu oy kullanımı iddialarının ardından Şanlıurfa Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 14 Mayıs 2023 17:53 0
Şanlıurfa Valiliği'den 'toplu oy kullanım videosu'na ilişkin açıklama

Şanlırfa Valiliği'nden son dakika açıklaması.

Sosyal medyada gündem olan toplu oy kullanımı iddialarının ardından Şanlıurfa Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada "toplu oy kullanımı söz konusu değildir" denildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Valilikten yapılan açıklamada, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından İlçe Seçim Kurulu ve siyasi parti temsilcileri ile söz konusu 1113 nolu sandığa gidildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Harran ilçesi, Minare köyünde toplu oy kullanıldığı ve sandık kurulu üyelerinin darbedildiği iddialarına istinaden açıklama gereği duyulmuştur. Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine, Minare köyündeki 1113 sayılı seçim sandığına İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve siyasi parti temsilcileri ile gidilerek yapılan tahkikatta toplu oy kullanılmadığı ve sandık görevlilerinin darbedilmediği ekteki tutanakla tespit edilmiştir. Sosyal medyadan paylaşım yapan kişiler ile ilgili adli işlemler başlatılmıştır."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç