Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı Kariyer Kapısı üzerinden açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı Kariyer Kapısı üzerinden açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru duyurusu geldi ve başvurular alınmaya başlandı.

Kariyer Kapısı 6 Eylül 2023 10:20 0
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı Kariyer Kapısı üzerinden açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımı yapacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında müfettiş yardımcısı kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Yayınlanan açıklamada başvuru ekranının açıldığı ve başvuruların başladığına yer verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Genel İdari Hizmetleri sınıfına yapılacak kamu personeli alımında başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınmaya başlandı.

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.

- Üniversitelerin hukuk fakültelerinin en az dört yıl eğitim veren bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul olunan yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

- 1 Ocak 2023 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihi ve daha sonra doğanlar).

- Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak, müfettişlik ve müfettiş yardımcılığı görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak.

- 2021, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan ve halen geçerliliği devam eden A Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavlarındaki KPSS P4 veya P5 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

- Daha önce mülga Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavında iki kez başarısız olmamak.

BAŞVURU EKRANI

İlana başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınıyor. Adayların aşağıdaki linkten müracaatını yapması gerekmektedir:

Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada e devlet kapısı üzerinden başvurunuzu yapın. Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç