Samuray Kılıçlı Katilin Cezası Belli Oldu!

Samuray Kılıçlı Katilin Cezası Belli Oldu!

Ataşehir'de geçtiğimiz Kasım ayında hiç tanımadığı mimar Başak Cengiz'i yolda yürürken samuray kılıcı ile öldüren Can Göktuğ Boz'un cezası belli oldu.

3.Sayfa 22.4.2022 17:47 0
Samuray Kılıçlı Katilin Cezası Belli Oldu!

Ataşehir'de geçtiğimiz Kasım ayında hiç tanımadığı mimar Başak Cengiz'i yolda yürürken samuray kılıcı ile öldüren Can Göktuğ Boz'un cezası belli oldu.

 

İstanbul Ataşehir'de kaldırımda yürüyen Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada Adli Tıp Yüksek İhtisas Kurulu'nun raporu mahkemeye sunuldu. Raporda katil zanlısı Boz'un cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi. Boz'a canavarca hisle öldürme suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

 

İstanbul'da kaldırımda yürüdüğü sırada Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz davasının üçüncü duruşması yapıldı.

 

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Başak Cengiz'in ailesi ve taraf avukatları yer aldı. Sanık Can Göktuğ Boz ise duruşmaya SEGBİS sistemiyle katıldı.

 

Adli Tıp Yüksek İhtisas Kurulu'nun raporu da duruşmadan hemen önce mahkemeye ulaştı.

 

Kurul, bugüne kadar alınan raporları, Boz'un daha önceden gördüğü tedavileri, şizofreni tanısını ve diğer uzman görüşlerini değerlendirdi.Değerlendirmeler sonucu hazırlanan raporda; Boz'un cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

 

SANIK AVUKATLARINDAN İTİRAZ

Rapora güvenmediklerini belirten sanık avukatları bir üniversite hastanesinden yeni bir rapor alınmasını istedi.

 

"YENİ RAPORA GEREK YOK"

İtirazı reddeden mahkeme heyeti, yeni bir rapora gerek olmadığına karar verdi. Mahkeme başkanının söz verdiği Boz, söyleyecek bir şeyi olmadığını belirtti.

 

CEZASI BELLİ OLDU

Duruşmada, savcı önceki celse verdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı. Mütalaada sanığın ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Boz hakkında canavarca hisle öldürme suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

 

OLAY

Ataşehir'de Barbaros Mahallesi'nde 9 Kasım 2021'de akşam bir sitenin önünde yürüyen Başak Cengiz, bu sitede oturan Can Göktuğ Boz'un kılıçlı saldırısına uğramıştı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralanan Cengiz, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Yorumlar (0)

Seç