Samsun'da 2 savcı ile uzman çavuş arasında halı sahada kavga çıktı

Samsun'da 2 savcı ile uzman çavuş arasında halı sahada kavga çıktı

Samsun'da meydana gelen olayda bir uzman çavuş ilke 2 savcı arasında halı sahada kavga çıktı. İşte gelen son dakika açıklaması.

Yerel Haberler 11 Eylül 2023 11:44 0
Samsun'da 2 savcı ile uzman çavuş arasında halı sahada kavga çıktı

Savcılarla halı sahada kavga eden uzman çavuşa silah taşımama cezası.

Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nden bir son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre bir halı sahada yapılan maçta iki savcı ile bir uzman çavuş arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmadan sonra 25 yaındaki Ayhan D. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

9 Eylül tarihinde meydana gelen olayda adliye ve askeri personeller ile avukatların arasında olduğu ekip halı sahada maç yaptı. Aykan D isimli kişi ile Cumhuriyet Savcıları Ş.D. ve H.Ö. arasında tartışma çıktı.

Çıkan tartışma kısa sürede büyürken sahadaki kişiler kavgayı ayırdı.

İki savcı tarafından verilen talimat ile Uzman Çavuş olduğu öğrenilen Aykan D. polis ekiplerince gözaltına alındı. İşlemlerin soan ermesi sonrası adliyeye sevk edilen bu isim, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Adli kontrol şartı sonrası uzman çavuşun silah taşıyamayacağı öğrenildi.

Aykan D. verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"Avukat Ö.F.A. ile aramızda bir gerginlik yaşandı. Kendisiyle maçtaki bir pozisyon ile ilgili konuşuyorduk bu çevrede yanlış anlaşılmaya neden oldu. Sahadaki kimseyi tanımıyordum. Savcı Ş.D. bana, 'Sen ne bağırıyorsun el kol yapıyorsun lan' dedi. Bu cümlenin o an kime hitaben söylendiğini anlayamadım. Bana elini kaldırdı ve sonradan savcı olduğunu öğrendim. Kendisine doğru yürüdüm ve 'Sen kime lan diyorsun' dedim. Beni tahrik edince yaklaştım, o esnada başka biri yanıma koşarak geldi ve bana 'Sen bana bak bana, kime cevap veriyorsun lan' dedi. Çevredeki arkadaşlar aramıza girdi ve yine sonradan kendisinin Savcı H.Ö., olduğunu öğrendim. Soyunma odasına gittiğimizde savcı H.Ö. eşya dolabından benim bulunduğum yere geldi. Ben de kendisine, 'Savcım siz herkesin üstüne böyle yürüyor musunuz' diyerek akabinde özür diledim. Savcı Ş.D. orada bana, 'Sen bekle göreceksin seninle görüşeceğiz' dedi. Ben kimseye küfretmedim. Ben çevredekiler tarafından ağzımın kapatıldığını da hatırlamıyorum. Atılı suçları kabul etmiyorum. Küfür ve hakarette bulunmadım"

İfadesi sonrası bu kişi hakkında adli kontrol şartı verildi. Aykan D. adli kontrol bitene kadar silah taşıyamayacak.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç