Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu (Kimdir, Aslen Nerelidir?)

Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu (Kimdir, Aslen Nerelidir?)

Sivas Valisi Salih Ayhan, bugün yayımlanan kararname ile Şanlıurfa Valiliği görevine atandı. Peki Salih Ayhan kimdir?

Sağlık 12.5.2022 01:42 0
Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu (Kimdir, Aslen Nerelidir?)

Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa Valiliği görevine atandı.

12 Mayıs 2022 tarihli resmi gazete sayısında valiler kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnamede Sivas Valisi Salih Ayhan'ın Şanlıurfa Valiliği görevine atandığına yer verildi. Atama sonrası Ayhan'ın özgeçmişi araştırılmaya başlandı.

SALİH AYHAN KİMDİR? NERELİDİR?

 Sivas Valiliği sayfasında Ayhan'ın özgeçmişi şu şekilde verildi:

"1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.
Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

19.10.2016 tarihinde atandığı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği görevine atanan AYHAN, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir."

mobil uygulamamızı indirin ve gelişmelerden bildirimle haberdar olun.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç