Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı bugün bir ilan yayınladı ve en az lise mezunlarından uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. İlan yazımızda.

Kamu 17.4.2022 08:57 2
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 yılı uzman erbaş alımı ilanı yayımlandı.


İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak uzman erbaş alımında adaylar farklı branşlarda istihdam edilecek.


BAŞVURU ŞARTLARI

Resmi Gazete'nin 17 Nisan 2022 tarihli sayısında yayımlanan duyuruda , Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerektiğine yer verildi:


  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
  • Mezuniyet şartı: En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.
  • Yaş şartı: 2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonrasında doğanlar ilana başvuru yapabilir).
  • Askerlik şartı: Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.
  • Terhis şartı: 5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (18 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
  • Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
  • Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
  • Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
  • Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak. 

BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan duyuruya baktığımızda en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvurusunun 18 Nisan 2022 Pazartesi günü başlayacağına yer verildi. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı TIKLAYIN İNDİRİN


JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIYOR: EN AZ İLKOKUL

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunlarından uzman erbaş alımı yapıyor. İlan detayları için TIKLAYIN


Yorumlar (2)

Seç

Ziyaretçi 38 Gün Önce
10k
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Sahil güvenlik en az ne maaş alıyor