Sahil Güvenlik, en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapacak: Başvuru tarihi açıklandı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sahil Güvenlik, en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapacak: Başvuru tarihi açıklandı 2023

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında en az lise mezunlarından uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi.

Uzman Erbaş Alımı 29 Eylül 2023 07:37 0
Sahil Güvenlik, en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapacak: Başvuru tarihi açıklandı 2023

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacak.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında en az lise mezunları arasından uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi.

29 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete sayısında yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda başvuruların 2 ile 12 Ekim tarihleri arasında alınacağına yer verilirken başvuruların internet üzerinden alınacağı görüldü. Peki uzman erbaş alımı ilanına başvuru şartları nedir? Kimler ilana başvuru yapabilecek? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar:

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı ilanına başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde duyuruldu:

-Türk vatandaşı ve erkek olmak.

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

-2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

-Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

-Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

-Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (02 Ekim 2018 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

-Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

-Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

-Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

-Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak. 

-Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak. 

-Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Ekim 2023) diğer şartları taşıyor olmak. 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular 2 Ekim'de e devlet kapısı üzerinden başlayacak. Başvuruların 2 Ekim'de saat 14.00'da başlaması bekleniyor. Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için aşağıdaki linklerden uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç