Sahil Güvenlik 84 personel alımı başvurusu başlıyor 2023

Sahil Güvenlik 84 personel alımı başvurusu başlıyor 2023

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvurusu başlıyor. İşte başvuru şartları.

Kariyer Kapısı 20 Mayıs 2023 14:51 2
Sahil Güvenlik 84 personel alımı başvurusu başlıyor 2023

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvurusu başlıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 84 sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu ilan için başvurular 22 Mayıs tarihi ile başayacak. Bizde bu yazımızda başvuru yapacak adaylar için branş dağılımı ve başvuru şartlarına yer verdik.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak.

b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

c. Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

ç. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (29 Mayıs 2005 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

d. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak (Bkz. 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek Madde-1).

e. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

f. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

g. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

BRANŞ DAĞILIMI

BAŞVURU

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvurusu 22 Mayıs'ta başlayacak. Başvurular başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Typ ye kadro gelsin
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Typ ye kadro gelsin