Sağlık Bakanlığı personelleri kadroya geçti: Tayin duyurusu geldi

Sağlık Bakanlığı personelleri kadroya geçti: Tayin duyurusu geldi

Sağlık Bakanlığı personellerinin kadroya geçiş işlemleri tamamlandı. Kadroya geçiş sonrası tayinlerle ilgili son dakika açıklaması geldi.

Sağlık 29 Nisan 2023 13:42 0
Sağlık Bakanlığı personelleri kadroya geçti: Tayin duyurusu geldi

Sağlık Bakanlığı personellerinin kadroya geçiş işlemleri tamamlandı. Kadroya geçiş sonrası Bakanlık bir son dakika açıklamasında bulundu ve kurum içi yer değişikliğine değindi.

Bakanlık resmi internet adresi üzerinden yapulan açıklamada 27 Nisan tarihi itibarıyla kadroya geçişlerin ÇKYS sistemine yansıtıldığına yer verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "7433 Sayılı “Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” kapsamında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası, 4924 sayılı Kanun, 5258 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasının son cümlesi ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesine göre imzalanan sözleşme kapsamında çalışan personel ve vekil ebe/hemşire olarak görev yapan personelin kadroya geçiş işlemleri tamamlanarak 27 Nisan 2023 tarihinde ÇKYS/İKYS sistemine yansıtılmıştır"

TAYİN

Tayinlerle ilgili açıklama yapan Bakanlık, duyurunun daha sonra yayınlanacağını söyleyerek, "Mezkur Kanun kapsamında kadroya geçiş işlemleri tamamlanan personel ile sözleşmeli pozisyonda görevine devam eden personelin kurum içi yer değişikliği taleplerine ilişkin açıklama ve takvim ayrıca web sitemizde duyurulacaktır" ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç