Sağlık Bakanlığı Personel ve Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Başlıyor

Sağlık Bakanlığı Personel ve Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Başlıyor

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı sözleşmeli kamu personeli ve sürekli işçi alımı başvurusu başlıyor.

Kamu 20 Kasım 2022 13:43 16
Sağlık Bakanlığı Personel ve Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Başlıyor

Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı başvurusu başlıyor.

Sağlık Bakanlıuğı 2022 yılının son personel alımı için ilan geliyor. Gelen son dakika bilgilerine göre Sağlık Bakanlığı personel ve sürekl işçi alımında başvuruların bu hafta başlayacağı öğrenildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda başvuruya ilişkin detaylara yer verdik.

TOPLAMDA 85 BİN PERSONEL VE İŞÇİ ALINACAK

Sağlık Bakanlığı en az ilkokul mezunu adaylar arasından 85 bin personel ve işçi alımı yapılacağını söyledi. Bu açıklamadan sonra ilk ilan 42 bin 500 personel işçi alımı için geliyor. İkinci etapta da yine aynı şekilde 42 bin 500 işçi ve personel alımı yapılacak.

FAHRETTİN KOCA: KILAVUZLAR GÖNDERİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cuma günü yaptığı açıklamada 11 bin 317 işçi alımında listelerin İŞKUR'a gönderildiğini, 31 bin 183 personel alımında ise kılavuzun ÖSYM'ye gönderildiğini söyledi. Bakan Koca açıklamasında , "31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

KRİTİK HAFTA GELDİ

Geçen Cuma günü gelen bu açıkllamanın ardından yeni hafta beklenmeye başladı. Söz konusu personel ve sürekli işçi alımında duyuruların artık bu hafta gelmesi ve başvuruların bu hafta gelmesi bekleniyor. İlan başvurusu başlayınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (16)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
İnşallah yaş şartı 45 olur,yoksa bütün aldığımız belgeler boşa çıkacak. Şunu anlayamıyorum güvenlik veya hasta bakımı vb. kurslara yazılırken yaş şartı yok insanlar bir umutla gidiyorlar işe geline yaş şartı var çok saçma
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Temizlik için yaş varmi
Ziyaretçi 8 Gün Önce
21 kasım denmişti ben başvuruya dair hiçbirşey göremedim
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Merhaba başvurular başladımı
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Yaş sınır kaç oldu güvenlik gürevlisinın belli oldumu