Sağlık Bakanlığı Personel ve İşçi Alımında Kritik Gün Geldi: Fahrettin Koca Açıklama Yapacak

Sağlık Bakanlığı Personel ve İşçi Alımında Kritik Gün Geldi: Fahrettin Koca Açıklama Yapacak

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı personel alımı için kritik gün geldi. Bugün Bakan Koca açıklama yapacak.

Sözleşmeli Personel Alımı 24 Kasım 2022 09:52 1
Sağlık Bakanlığı Personel ve İşçi Alımında Kritik Gün Geldi: Fahrettin Koca Açıklama Yapacak

Sağlık Bakanlığı işçi ve personel alımında kritik gün geldi.

Sağlık Bakanlığı 2022 yılının son personel alımı için geri sayımda sona gelindi. Personel alımında geri sayım başlarken geçen hafta ÖSYM ile İŞKUR'a gönderilen ilanların hala yayınlanmamış olması tepkilere neden oluyor. Atama bekleyen y-üz binlerce personel , ÖSYM ile İŞKUR'un bir an önce ilanı yayınlamasını ve başvuruların başlamasını bekliyor. 

KILAVUZ 1 HAFTA ÖNCE GÖNDERİLDİ

Geçen hafta Cuma günü açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımı için kılavuzun ÖSYM'ye, işçi alımı için ise listelerin İŞKUR'a gönderildiğini söyledi. Açıklamanın üzerinden 1 haftalık süre geçti ama hala ilanlar yayınlanmadı. Normalde 85 bin personel alımı 2022 yılı bitmeden tamamlanacaktı. Ancak bu hızla ikiye bölünen ilanın ilk aşaması ile 2022 yılında tamamlanamayacak.

Kadın erkek ilanı bekleyen adaylar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

KRİTİK GÜN GELDİ

Bugün TBMM'de Sağlık Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçesi görüşülecek. Plan ve Bütçe Komisyonu'nde yapılacak görüşmeye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kaıtlacak. Bakan Koca, bakanlığının 2023 yılı bütçe sunumunu yapacak ve şimdiye kadar yapılanlarla ilgili bilgiler verecek.

Burada yaptığı açıklamada Bakan Fahrettin Koca'nın işçi ve personel alımı ilanında son durumu açıklaması, ilan tarihini vermesi bekleniyor. Biz finans7.com olarak görüşmeleri anbean takip ediyoruz. Açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak istiyorsanız uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
Kpss Puanıyla mı alacaklar