Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı bekleyenlere müjde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi! İşte detaylar...

Kamu 10 Tem 2022 11:21 0
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı bekleyenlere müjde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi! İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı personel alımı geliyor! Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan kararda , Personel Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli alımı için 5 bin kadro daha açıldığına yer verilmişti. Personel alımının ise ne zaman yapılacağı araştırmaları bu kararla birlikte hız kazandı. Bu kapsamda bir açıklamada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan geldi. Oktay; " Çalışmamız var, zaten alım olacak" ifadelerine yer verdi.

Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii'de dün bayram namazına gelen Oktay'a "2020 KPPS PUANIYLA ATANAMAMIŞ SAĞLIKÇILAR"  bir mektup iletildi. Sağlıkçı Birliği üyelerinden Mustafa Ergin isimli bir üye konuşmasını gerçekleştirdi. Bu konuşmada şu ifadelere yer verildi;

"Bayramınız mübarek olsun, atama bekleyen sağlıkçıyım.Sağlık Bakanlığına 2 sene içerisinde 2 alım oldu. Normalde 4 tane oluyordu. Atama bekleyenler olarak çok zor durumdayız" 

Cumhurbaşkanı Oktay ;" Çalışmalarımız var,zaten alım olacak"

Mustafa Erdin: " Sınavımıza az bir zaman kaldı, 2020 KPSS puanıyla olması için yardımcı olur musunuz biz? kaygılanıyoruz..."

Oktay; "Eyvallah eyvallah." ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı geldiğinde bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

BAKAN KOCA: PERSONEL ALIMI YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen ay yaptığı açıklamada 2022 yılı içinde yeni personel alımı yapılması için çalışmalarının olduğunu söyledi. Bakan Koca , personel alımı sayısının yükseltilmesi iiçin yoğun çaba harcadığını söyledi. 

Kaynak: Finans7.com 

 

Yorumlar (0)

Seç