Sağlık Bakanlığı Maaş Promosyonunda Üzen Son Dakika Haberi

Sağlık Bakanlığı Maaş Promosyonunda Üzen Son Dakika Haberi

Son dakika haberi: Sağlık personellerinin promosyonunda üzen bir haber geldi. İşte son dakika bilgileri.

Son Dakika 16 Kasım 2022 09:05 2
Sağlık Bakanlığı Maaş Promosyonunda Üzen Son Dakika Haberi

Sağlık Bakanlığı promosyonunda üzen son dakika haberi.

Yüz binlerce sağlık personelinin büyük bir merakla beklediği promosyon sözleşmesi için son dakika açıklaması geldi. Gelen son dakika açıklamasında personelleri üzen ertelemeye yer verildi.

Birçok kurum promosyonda güncellemeye gitti ve personellerin promosyonları hesaplara yatmaya başladı. Bazı il sağlık müdürlükleri de promosyon rakamlarında güncellemeye gitti ve rakamları yükseltti. Ancak Sağlık Bakanlığı'nın promosyon kararı hala bitmedi. 

Gelen son bilgilere göre Sağlık Bakanlığı mekrez teşkilatının il müdürlüklerine bu konuda anlaşmanın bakanlık tarafından yapılacağı ve anlaşma yapılması sonrası il müdürlüklerine bildirimde bulunulacağı iddia edildi.Bu açıklama sonrası gözler haftalardır Sağlık Bakanlığı'nda.

Maaşı bankadan almayı taahhüt etme ile 3 yıllık promsoyon alacak sağlık personelleri, en az 25 bin lira istiyor. Baız illerde gelen 40 binli rakamlar sonrası ise 25 binin az olacağı en az 30 bin liralık promosyon anlaşmasına imzaların atılması gerektiği beklentisi var. Sizce en az kaç TL promosyon olması gerekiyor? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Bazı il sağlık müdürlükleri promosyon kararını verirken 50'den fazla müdürlük, bakanlığın bu konuda vereceği kararı bekliyor. 

GÖRÜŞME OLACAKTI AMA...

Önceki gün Sağlık Bakanlığı ile Ziraat Bankası Genel Müdürü bir görüşeme yapacaktı. Görüşmede promosyonun da gündeme geleceği iddia edilmişti. Ancak dün gledi geçti herhangi bir açıklama gelmedi. Gelen son bilgide görümenin yapılmadığı ve ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
bunların hepsini yazdık...
Ziyaretçi 8 Gün Önce
en az 40 lıra olmalı emeğimizin karşılığı 25 veya 30 olmamamı bu oranın altı verilmemeli kul hakkı yani