Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 67 ilde temizlik görevlisi alımı başvurusu sona eriyor 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 67 ilde temizlik görevlisi alımı başvurusu sona eriyor 2023

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan TMY kapsamında hastanelere 419 işçi alımı başvurusu sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 67 ilde temizlik görevlisi alımı başvurusu sona eriyor 2023

Sağlık Bakanlığı 419 sürekli işçi alımı başvurusu sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan TMY kapsamında hastanelere 419 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilana baktığımızda alımların 67 ilde temizlik görevlisi kadrosunda çalıştırmak üzere yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda 8 Aralık tarihinde sona erecek personel alım ilanının başvuru detaylarına yer verdik. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1) ve (6) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

2. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak.

Eski hükümlü; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

3. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

4. 18 yaşını tamamlamış olmak.

5. İlan tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (04 Aralık 1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

6. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi (08 Aralık 2023) itibarıyla mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

7. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Sözlü sınav sonucunda başarılı olup atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

8. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

HANGİ İLLERDE PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Alım yapılacak iller sırası ile şu şekilde;

Kahramanmaraş,
Karabük,
Karaman,
Kars,
Kastamonu,
Kayseri,
Kırıkkale,
Kırklareli,
Adıyaman,
Afyonkarahisar,
Ağrı,
Aksaray,
Ankara,
Antalya,
Kırşehir,
Kilis,
Ardahan,
Balıkesir,
Bartın,
Batman,
Bayburt,
Bingöl,
Bitlis,
Bolu,
Burdur,
Bursa,
Çanakkale,
Çankırı,
Çorum,
Denizli,
Diyarbakır,
Düzce,
Edirne,
Erzincan,
Erzurum,
Eskişehir,
Kocaeli,
Konya,
Kütahya,
Malatya,
Manisa,
Mardin,
Muğla,
Nevşehir,
Niğde,
Ordu,
Osmaniye,
Rize,
Sakarya,
Samsun,
Siirt,
Sinop,
Şanlıurfa,
Şırnak,
Tekirdağ,
Tokat,
Uşak,
Yozgat,
Zonguldak,
Gaziantep,
Giresun,
Gümüşhane,
Hakkari,
Hatay,
Iğdır,
İstanbul,
İzmir,

BAŞVURU

İŞKUR üzerinden yayımlanan ve başvurusu başlayan ilanlara başvurular 8 Aralık tarihinde sona erecek. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki videoda gösterildiği gibi İŞKUR esube.iskur.gov.tr adresinden yapabilecekler.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Geçen hafta içi işkura direk gittik bize öylemi bir resmi bilgi gelmedi dediler listede Adıyaman var
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Zavallı Amasyam hiç alım yok nedense
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Hep memur alınıyor neden acaba engelli alımı yok