Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı ilanı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı ilanı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Hastanelere, klinik destek elemanı kadrosunda çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağı açıklandı. İlan bilgileri yazımızda.

İş İlanları 3 Eylül 2023 09:39 3
Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı ilanı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 750 klinik destek elemanı alacak.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı personel alımı ilanı hakkında açıklama geldi. Gelen açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelere 2023 yılı personel alımının çalışmalarının başladığı ve bu sene içinde yeni bir alım yapılacağını söyledi.

İşte Bakan Koca'nın açıklaması:

KLİNİK DESTEK ELEMANI ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Klinik destek elemanı alımında şartların şu şekilde olacağı bildirildi:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak. 

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak 

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak. 

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI - HEMŞİRE YARDIMCILIĞI, EBE YARDIMCILIĞI, SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ DALININ  BİRİNDEN MEZUN OLMAK.

BAŞVURU NE ZAMAN?

İlana başvuruların Ekim ayı sonunda, en geç Kasım ayında başlaması bekleniyor. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamasını ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
Tıbbi laboratuvar teknikeri de başvurabilsin yeter artık ya Türkiye de hiçbir hastanenin tıbbi laboratuvar a ihtiyacı yok mu Malatyalıyım depremden sonra okadar sağlıkçı şehri terketti sonra eyt geldi okadar tanıdığım laborant insanlar emekli oldu bir yine çok alım yapılmadı onların yerine kimleri koydular? Hem hangi sınav ile?
Ziyaretçi 17 Gün Önce
40 yaş üstü ölsün
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Önlisans yaşlı bakım elemanı basvurabilsin . Klinik destek icin