Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı açıklaması geldi: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı açıklaması geldi: İşte başvuru şartları 2023

Hastanelere, klinik destek elemanı kadrosunda çalıştırmak üzere personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşte başvuruya ilişkin bilgiler.

İş İlanları 4 Kasım 2023 13:58 13
Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı açıklaması geldi: İşte başvuru şartları 2023

Son dakika: Sağlık Bakanlığı hastanelere klinik destek elemanı alımı yapacak. Süreç başladı.

Klinik destek elemanı kadrosunda çalıştırmak üzere hastanelere personel alımı yapacak. Bakanlıkta personel alımı için süreç başladı ve ilan hazırlığının başlatıldığı öğrenildi. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak personel alımında başvurulara ilişkin son dakika bilgileri yazımızda.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için beklenen son dakika haberi geldi. Gelen haberde bakanlık bünyesinde çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verilirken personel alımı için hazırlıkların başladığı, önümüzdeki günlerde illerden taleplerin alınacağına yer verildi. Peki Sağlık Bakanlığı klinik destek elemanı alımı ne zaman başlayacak? Başvuru şartları ne olacak? İşte gelen son dakika bilgisi.

Sağlık Bakanlığında ilan süreci başlatıldı. Süreç kapsamında önümüzdeki günlerde kurumlardan ve illerden talepler istenecek, eksikler belirlenecek. Siz hangi şehre atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

SÜREÇ BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı için süreç şu şekilde işleyecek:

  • Önce alım süreci başlatılacak (Bu süreç başladı)
  • 2. aşamada illere yazı gönderilecek ve illerdeki personel ile işçi eksikleri istenecek.
  • İller raporları hazırlayıp Bakanlığa iletecek.
  • Bu aşamada Sağlık Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı'ndan personel alımı için izin alacak ve ilan hazırlanacak,
  • Daha sonra ilan yayınlanacak.

Gelen son dakika bilgilerine göre sürecin başladığı, önümüzdeki hafta illerden ve kurumlardan taleplerin toplanacağı öğrenildi. Taleplerin iletilmesi sonrası illere göre kaç personel alımı yapılacağı belirlenecek ve ilan yayınlanacak. ÖSYM aracılığıyla personel, İŞKUR aracılığıyla ise işçi alımı yapılacak.

KLİNİK DESTEK ELEMANI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı Kasım ayına yetişmeyecek. Sürece göre baktığımızda Aralık ayında ilanın geleceği görülüyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (13)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 27 Gün Önce
Kırşehir ve ilçelerine alım olsun lütfen
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Izmir ksk klinik.destek hasta karsilama ayrica 10 yil dis hastanesinde klnik destek elemanligi yaptim
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Afyon çay klinik destek elemanı
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Sivas klinik destek elemanı
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Bursa İnegöl klinik destek elemanı
;