Sağlık Bakanlığı işkur hastane güvenlik görevlisi alımı ne zaman başlıyor? İşte başvuru şartları 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanlığı işkur hastane güvenlik görevlisi alımı ne zaman başlıyor? İşte başvuru şartları 2024

Sağlık Bakanlığı hastanelere İŞKUR aracılığıyla kura ile güvenlik görevlisi alımı başvurusu ne zaman başlayacak? İşte şartları.

KPSS'siz Personel Alımı 9 Şubat 2024 08:55 11
Sağlık Bakanlığı işkur hastane güvenlik görevlisi alımı ne zaman başlıyor? İşte başvuru şartları 2024

Sağlık Bakanlığı işkur hastanelere güvenlik görevlisi alımı başvurusu ne zaman? İşte şartları 2024.

2024 yılında Sağlık Bakanlığı, hastanelere 8 bin sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. Seçimlerden önce başlayacak başvuru süreci kısa sürede tamamlanacak ve adaylar hastanelerde işe başlayacaklar. Peki Sağlık Bakanlığı hastanelere İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl yapılacak?

KAÇ GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK?

Hastanelere işçi alımında bu sene en fazla alım güvenlik görevlisi kadrosuna olacak. 4 bin civarında güvenlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Alımlar 81 şehre yapılacak ve ikamet şartı olacak. Siz hangi şehir için ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR? KİMLER BAŞVURABİLİR?

Güvenlik görevlisi alımında başvuru şartları şu şekilde olacak:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

- Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

- ORTAÖĞRETİM ÖN LİSANS LİSANS MEZUNU OLMAK,

- ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA LİSANS BÖLÜMLERİNİN BİRİNDEN MEZUN OLMAK

- 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

- ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı hastanelere güvenlik görevlisi alımı başvurusunun 19 Şubat civarında, en geç 23 Şubat'ta gelmesi ve başvuruların başlaması bekleniyor. Kılavuzun hazırlanması durumunda ilan daha da erken gelebilir. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7

Yorumlar (11)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
aydın için başvuru ne zaman
Ziyaretçi 20 Gün Önce
vanda silahlı güvenlik görevlisi olmak istiyorum(sertifikam var.)
Ziyaretçi 20 Gün Önce
vanda silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum. (sertifikam var)
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Hatay İskenderun silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum.
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Kocaeli Darıca eğitim araştırma hastanesi lütfennnn