Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz temizlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz temizlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere temizlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı. Peki başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

İŞKUR İlanları 17 Eylül 2023 10:04 32
Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz temizlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere temizlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta yaptığı açıklamada hastanelere personel alımı için hazırlıkların başladığını ve atamanın 2023 yılında yapılacağını söyledi.

Bu açıklamadan sonra en merak edilen konu işçi alımı oldu. Türkiye genelinde işçi alımı bekleyen adaylar, hangi illere temizlik görevlisi alımı yapılacağını, başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7 olarak bu yazımızda sürekli işçi alımının başvuru bilgilerine yer verdik.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Hastanelere yapılacak personel alımı için personel eksikliği belirleniyor. Hastanelerde kaç personel çalıştığı, kaç eksik olduğu belirleniyor. Belirleme sonrası sayılar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne iletilecek ve personel alımı eksik kadroları belirlenecek. Eksik kadroların belirlenmesi sonrası hagi şehre kaç personel alımı yapılacağı açıklanacak.

Siz hangi şehre temizlik personeli alımı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İşte başvuru şartları:

Temizlik personeli alımı başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor:

-Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-18 yaşını tamamlamış olmak.

-İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak 

-İLKÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN (5 YILLIK İLKOKUL MEZUNU İLE 8 YILLIK İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 6., 7. VE 8. SINIFI TERK EDENLER DE DAHİL) VEYA ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK

BAŞVURU NE ZAMAN?

İlan başvurusu hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, personel alımının 2023 yılı bitmeden yapılacağını söyledi. Finans7 olarak beklentimize göre Kasım ayında ilanın gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde kaçırmamak için, bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (32)

Seç


Ziyaretçi 1 Gün Önce
Isparta
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Şanlıurfa hastane temizlik için alım olacak mı ben önlisans mezunum
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Turhal olur inşallah
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Adana olur
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Tokat merkez alım olur ins