Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz güvenlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz güvenlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere güvenlik görevlisi alımı için hazırlıklar başladı. Peki ÖGG alımı başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl, ne zaman yapılacak? İşte son dakika bilgileri.

KPSS'siz Personel Alımı 17 Eylül 2023 09:51 16
Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS'siz güvenlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere güvenlik görevlisi alımı hazırlıkları başladı: İşte başvuru şartları 2023.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında hastanelere yeni personel alımı yapılacağını söyledi. Bakan Koca açıklamasında sağlıkta şiddetin önlenmesi için hastanelerde güvenlik personeli sayısının artırılacağını söyledi.

Bakan açıklamasında en fazla alımın güvenlik görevlisi kadrosuna yapılacağını söyledi. Bu da ÖGG'leri sevindirdi. İş arayan güvenlik görevlielrinin merakla beklediği ilan için hazırlıklar başladı.

İL İL HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 şehre personel alımı için hazırlık yazısı gönderildiği bildirildi. Gönderilen yazı sonrası hastanelerde kaç güvenlik görevlisi çalıştığı, kaç ÖGG eksiği olduğu soruldu.

Sayının belirlenmesi sonrası Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne cevaplar verilecek ve personel planlaması yapılacak. Yapılan planlama sonrası hangi şehre kaç güvenlik görevlisi alımı yapılacağı belirlenecek ve ilana çıkılacak.

Siz hangi şehre güvenlik görevlisi alımı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor:

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.  

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.  

-Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak

-Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). 

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak. 

-Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak. 

- 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

-ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK.

SAĞLIK BAKANLIĞI HASTANELERE PERSONEL ALIMI İLANI NE ZAMAN GELECEK?

İlanın Kasım ayında gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak, ilanı kaçırmamak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamasını ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (16)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
Kura veya Kpss ile alacak olsalar da yaş şartı kalkmalı,neden işe alınmayacaklarsa kpss ye o kadar insanın girmelerine izin veriliyor?O zaman Kpss de de yaş sınırı olsun,yazık günah uğraşıp umutlanıyoruz
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Hatay için varmi bayan güvenlik
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Samsun
Ziyaretçi 10 Gün Önce
kazananlar belli zaten
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Hatay için varmı güvenlik olarak