Sağlık Bakanlığı Hastanelere Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Ekranı Şartları 2022 İŞKUR esube Başvuru

Sağlık Bakanlığı Hastanelere Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Ekranı Şartları 2022 İŞKUR esube Başvuru

Sağlık Bakanlığı 3559 güvenlik görevlisi alımı için son dakika açıklaması geldi ve başvuru ekranı açıldı.

KPSS'siz Personel Alımı 28 Kasım 2022 01:32 2
Sağlık Bakanlığı Hastanelere Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Ekranı Şartları 2022 İŞKUR esube Başvuru

Sağlık Bakanlığı 3559 güvenlik görevlisi alımı başvurusu başladı.

Sağlık Bakanlığı 3559 kadrolu güvenlik görevlisi alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanın başvuru detayları şu şekilde:

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Güvenlik görevlisi alımı şartları şu şekilde:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. 

4- Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

5- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

9- Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR:

1. 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

2. ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK.

3.ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA  ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA  LİSANS BÖLÜMLERİNİN BİRİNDEN MEZUN OLMAK.

BAŞVURU

İlana başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin esube.iskur.gov.tr adresine giderek kamu ilanları kısmından başvurusunu yapması gerekmektedir. Videolu başvuru anlatımı şu şekilde:

Kadın erkek güvenlik görevlileri, ilana başvuracaklar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Öyleyse 40 yasindakilerden oy alirsiniz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
40 yaşından büyükler ölsün o zaman, nasıl olsa Bi işe yaramıyor uz değil mi? Saçma sapan şartlar...