sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte şartları 2023

sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte şartları 2023

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı en az 700 civarında hasta karşılama personeli alımı yapacak. Beklenen ilanın detayları yazımızda.

İşçi Alımı 3 Eylül 2023 09:46 19
sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte şartları 2023

Hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı hastanelere personel ve işçi alımı müjdesini verdi. Bakan Koca yaptığı açıklamada hastanelerde çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağını, alımın 2023 yılında olacağını söyledi.

Mardin seyahatinde Bakan Fahrettin Koca atama ile ilgili gelen soruya yanıt verdi. Bakan atama sorusuna, “Evet, olacak. Hazırlık yapıyoruz. 2023’ün ataması için hazırlık yapılıyor gecikmeyecek" dedi. İşte Bakan'ın verdiği cevap:

HASTA KARŞILAMA VE YÖNLENDİRME PERSONELİ ALIMI

Hasta karşılama ve yönlendirme personeli kadrosunda çalıştırmak üzere yapılacak işçi alımında başvuru şartlarının şu şekilde olacağı bildirildi:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak.

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK  VEYA HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM, İLETİŞİM VE HALKLA İLİŞKİLER ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK. HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK, REKLAMCILIK VE HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM LİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK. 

BAŞVURU NE ZAMAN?

Geçen sene Kasım ayında başlayan personel ve işçi alımı başvurularının yine bu sene Kasım ayında başlaması bekleniyor. Bzşvurular başladığında finans7 olarak takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Siz de bildirimle haberdar olmak, ilanı kaçırmamak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (19)

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
Ben çok başvuru yapıyorum adamı olanı alıyorlar sayımız yokki
Ziyaretçi 17 Gün Önce
40 yaşinı gectik diye devlet isine almıyorsunuz çiraklık okulu girişinı sayın emeli yapın yada bizi idam edin
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Basşvurular ne zaman olacak acaba
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Önce AKP den torpil bulun ondan sonra müracaat etmenize gerek bile yok.
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Neden 40 yaş sinir emeklilik 60 yaş diyorsunuz 40 yaş üstünü almiyorsunuz